BURSA HABERLERİ

Meclise Denizci Aday

IHA
26.10.2015 - 13:25Son Güncelleme :

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ (LDP) BURSA MİLLETVEKİLİ ADAYI ERKAN ZAMBAK, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'NDE (TBMM) DENİZCİLERİN SESLERİNİ DUYURMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Liberal Demokrat Parti (LDP) Bursa Milletvekili Adayı Erkan Zambak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) denizcilerin seslerini duyurmak istediğini söyledi.
Ticari gemilerde başmühendis olarak görev yapan LDP adayı Zambak, dünyada en zor mesleklerden birini icra ettiklerini belirtti. Türkiye özelinde deniz emekçilerinin çözülmeyi bekleyen bir çok sorunu olduğunu dile getiren Zambak, "Genelde meclise denizcileri temsilen, biraz da ekonomik gerekçelerle, gemi ve şirket sahipleri milletvekili olarak gidiyor. Ancak bu kişiler, Türk denizcilik sorunlarının çözümü için değil, armatörlerin koruyup kollanması, sektörden daha fazla para kazanmanın yollarının açılması için çalışıyorlar. Ben de aynı dertten şikayetçi olan biri olarak meclis çatısı altında meslektaşlarımın mücadelesini vermeye talibim” dedi.
Avrupa Birliği’ne üye ülke denizcileri ile Filipinli denizcilerin hak ile hukuklarının devlet tarafından korunduğuna vurgu yapan Zambak, “Ülkemizde deniz emekçilerinin karşılaştığı en büyük problemlerin başında uyanık armatörler ve maaş ödemeyen firmalardır. Bir çok arkadaşımız 4-6 ay çalıştıktan sonra ya maaşlarını alamamaktadır” diye konuştu.
Zambak, “Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili. Henüz Türk limanlarından yapılan deniz ticaretinin bile yarısını yapabilecek kapasitede bir filomuz bulunmuyor. Çok küçük sayıdaki denizcimiz haricinde yabancı armatörlerin gemilerine henüz denizcilerimizi pazarlayabilmiş değiliz. İngiltere henüz ehliyetlerimizi dahi tanımıyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Meclise Denizci Aday hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meclise Denizci Aday haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı