Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meclis’te kredi kartı intiharı

  Soner GÜREL/ ANKARA
  20.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.02.2006 - 17:01

  Kredi kartlarıyla ilgili yeni tasarının bu hafta Meclis’te görüşülmesi arifesinde TBMM Koruma Müdürlüğü emrinde görevli polis memuru Bayram Kafalı kredi kartı ve tefecilere olan borcu nedeniyle intihar etti.

  Polis memuru Bayram Kafalı dün sabah saat 11.00’de Şeref Salonu girişindeki nöbetini devraldıktan bir süre sonra beylik tabancasını çıkararak başına bir el ateş etti. Silah seslerini duyan TBMM Koruma Müdürlüğü’ndeki polisler hemen olay yerine koştu. Yerde kanlar içinde yatan Bayram Kafalı Meclis ambulansı ile hemen Hacettepe Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Ancak Kafalı kurtarılamadı. TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bayram Kafalı’nın, sabah TBMM Tören Salonu’nda, beylik tabancasıyla sağ şakak kaş bitimine tek el ateş ederek intihara teşebbüs ettiği ve hastanede öldüğü bildirildi. Açıklamada, Bayram Kafalı’nın "Eşine, arkadaşlarına ve kardeşine hitaben yazdığı mektuplarda intihar sebebinin borçlarından kaynaklandığını belirttiği" kaydedildi. 

  MEKTUPLARDA NE VAR

  Edinilen bilgiye göre polis Kafalı, bıraktığı mektuplarda "İntihar kararını kendim verdim. Kimse sorumlu değil" diye yazdı. Kafalı’nın eşi Ayşe Kafalı’ya "Çocuklara iyi bak. Son çare olarak bu yola başvurdum" diye yazdığı ifade edildi. Kafalı’nın kardeşine ise "Yengen ile yeğenlerin sana emanet" diye yazdığı bildirildi. Kafalı, arkadaşlarına yazdığı mektupta da kredi kartları borçlarından bahsetti. Kardeş Murat Kafalı ise iddiaları yalanlarak, "Ödemelerini gününde yapıyormuş. Bunu bankadan da teyit ettirdik" diye konuştu. Kafalı’nın borçları nedeniyle maaşının altıda birinin kesildiği ortaya çıktı.

  BORCA TAKSİT GELİYOR

  Bu hafta TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek olan Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasa Tasarısı’na göre, kredi kartı faizlerı sınırlandırılacak, hesaba değil ödenmeyen kısma faiz uygulanacak, borçlara bileşik faiz uygulanmayacak. Komisyonda eklenen bir maddeyle, birikmiş borçlara yüzde 22 faiz ve 12 taksitte olmak şartıyla ödeme kolaylığı getirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı