Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meclis’te kalma kararında İçişleri Bakanı başkoordinatör

  Hürriyet Haber
  19.12.2009 - 00:13 | Son Güncelleme: 19.12.2009 - 00:13

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kapatılan DTP’nin milletvekillerinin istifadan vazgeçmelerinde İçişleri Bakanı’nın başkoordinatör olduğunu öne sürdü.

  Vural, Meclis’teki basın toplantısında şunları söyledi:

  “Teröristbaşı 16 Aralık’ta açıklama yapıyor; bence henüz istifa edilecek aşamaya gelinmedi, bizler henüz o aşamada değiliz dedi. Sayın İçişleri Bakanı Ahmet Türk’le ne zaman konuştu? Ayın 13’ünde. Neyi konuştu, istifalar konusunu. Ayın 16’sında da İmralı’dan irtibatın cevabı geliyor. İşte bu da kendisine yüklenmiş rolün bir parçasıdır. İçişleri Bakanı Başkoordinatör. Teröristbaşının açıklaması var, rol paylaşımı devam ediyor.”

  Özeleştiri yapsınlar

  CHP Sözcüsü İstanbul milletvekili Mustafa Özyürek de, “Artık onlardan beklenen özeleştiri yapmaları ve terörle, şiddetle aralarına mesafe koymalarıdır” diye konuştu. Özyürek, şunları söyledi:
  “Terörle aralarına mesafe koymadıkları müddetçe demokratik siyaset yapamayacakları açıktır. Öcalan’ın talimatıyla bu kararı almış olduklarını açıklamaları büyük bir talihsizlik olmuştur. Ancak kabul etmeleri gereken şey terör ile demokratik siyasetin iç içe olamayacağıdır.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı