Gündem Haberleri

  Meclis salonuna turistik gezi

  Hürriyet Haber
  24.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM'nin yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Genel Kurul Salonu henüz Meclis tarafından teslim alınmamasına karşın, ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. TBMM'de temaslarda bulunan yerli ve yabancı heyetler, Genel Kurul Salonu'nu gezerek hatıra fotoğrafları çektiriyor.

  TBMM'de henüz sistemdeki aksaklıklar nedeniyle kullanıma açılmayan ve firmanın isteği üzerine basına girişin yasaklandığı Genel Kurul Salonu'nda, bütün gün teknik sistemin denemeleri sürüyor. Bu denemeler sırasında sadece firma ve Meclis yetkililerinin girişine izin verilen salonda yoğun bir çalışma sürerken, Meclis'i ziyaret eden resmi heyetlere özel izin verilerek Genel Kurul Turu düzenleniyor.

  Son olarak DTP Milletvekili Ayseli Göksoy'un konuğu olarak Meclis'e gelen bir Alman heyet, Genel Kurul Salonu'na özel izinle girerek incelemelerde bulundu. Heyete eşlik eden görevliler, koltuklarla ilgili iddiaları aktarınca, heyettekiler olay koltuklarda fotoğraf çektirmek istediler. Salonda fotoğraf çekimi için Başkanlık'tan izin istendi ve heyet üyeleri ‘Dünya’nın en pahalı meclis koltukların'na oturarak poz verdiler.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı