ANKARA HABERLERİ

Meclis kararıyla 103 arsa satışı

Murat YILMAZ
14.09.2017 - 15:33Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Meclisi, Gölbaşı ve Etimesgut’ta farklı yüz ölçümlerine sahip 103 taşınmazın satılarak veya trampa edilerek değerlendirilmesi yönünde oy çokluğuyla karar aldı.

Murat YILMAZ

Büyükşehir Belediye Meclisi, Gölbaşı ve Etimesgut’ta farklı yüz ölçümlerine sahip 103 taşınmazın satılarak veya trampa edilerek değerlendirilmesi yönünde oy çokluğuyla karar aldı. CHP ve MHP ‘ret’ oyu verdiği satış kararına tepki gösteren CHP Grup Başkan Vekili Doğan Yılmazkaya, “Burada satılacak ve trampa edilecek o kadar çok mülk var ki belediyede herhalde mülk kalmayacak. Bunlar için bir de özel projeler, kentsel dönüşüm ve diğer yatırımlar için deniliyor. Bütçede ödeneği olmayan yeni yatırımlar için mi bunlar satılıyor” diye sordu. Yılmazkaya’ya yanıt veren Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez, “Küçük parsellerdir. Büyükşehirle ilişiği yoktur. Zaman zaman bu küçük parseller vatandaşın iş yapmasına mani olabiliyor. Bir kaynak üretme tarafı var, ancak adedin fazla olmasının bir değeri yok. Atıl duran gayrimenkullerle çözüm sağlanıyor” diye konuştu.

YENİ KARAKOL BEŞTEPE’YE

Öte yandan Meclis, Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arasında yapılan protokol çerçevesinde AOÇ’ye ait arazi üzerinde Büyükşehir tarafından yapılacak olan Polis Merkezi Amirliği Binası’na ilişkin Başkanlık Yazısı’nı da görüştü. Oy birliğiyle kabul edilen Başkanlık Yazısı’nda, Ankara 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nca, Polis Merkezi Amirliği yapılacak alanın, 1/10000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’nda “Park Alanı” olarak planlandığı, bu sebeple de söz konusu alana polis merkezi binası yapılamadığı için Polis Merkezi Amirliği Binası’nın Yenimahalle Beştepe Mahallesi’nde mülkiyeti Hazine’ye ait olan ve karakol alanı olarak ifade edilen araziye yapılabilmesi kararlaştırıldı. Meclis ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan ve spor kulüplerinin kullanımına tahsisi yapılan veya işletmeye verilen spor sahaları ile müştemilatındaki bakım, tadilat, yenileme ve çevre düzenleme işlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasını da oy birliğiyle kabul etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Meclis kararıyla 103 arsa satışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2017 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meclis kararıyla 103 arsa satışı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı