Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meclis’e 18 günlük referandum tatili

  ANKARA
  03.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meclis referandum için 18 günlük tatile giriyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, dün akşam AKP Genel Merkezi’nden iftar yemeği verdiği milletvekillerine, Meclis’in yarından itibaren referandum sonuna kadar tatile gireceğini duyurdu.

  Erdoğan, milletvekillerinden referandumun yüksek oyla kabulünü sağlamak için seçim bölgelerine gidip, köy köy mahalle mahalle dolaşarak sıkı çalışmalarını istedi. Erdoğan, kendisininin de bu çalışmalara katılacağını duyurdu. AKP kulislerinde de Erdoğan’ın bu süreçte referandum için bazı iller gidip, mitingler düzenleyebileceği konuşuluyor.

  Erdoğan, milletvekillerinden özellikle Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri’ni daha fazla dolaşmalarını isterken, "Bölgeye ilişkin yeni yatırımları gündemimize aldık. Bu konuda önemli adımlar atacağız. Gidip bunları anlatın" dedi.

  TUNCELİ’Yİ ALMALIYIZ

  Yerel seçimlere de çok sıkı hazırlanacaklarını belirten Erdoğan, özellikle Güneydoğu’da bunun iyi anlatılmasını istedi. Erdoğan, partisinin Türkiye’de milletvekili çıkartamadığı tek il olan Tunceli’de belediye başkanlığını bu kez kazanmak istediğini de, "Tunceliyi de kazanmalıyız" sözleriyle ifade etti.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı