Gündem Haberleri

  Meçhul kadının sırrı çözüldü

  Hürriyet Haber
  12.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kız kardeşi mi, sevgilisi mi, eşi mi derken Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un yanında boy gösteren gizemli kadınla ilgili en ilginç senaryo Güney Kore istihbaratından. O kadın, Kim’in geçmişte ilişki yaşadığı ancak babası Kim Jong-il’in veto ettiği pop yıldızı Hyon Song Wol.

  KUZEY Kore’de babası Kim Jong-Il’in 17 Aralık’taki ölümünden sonra liderliği devralan Kim Jong-Un’un son zamanlarda yanından ayırmadığı kısa, siyah saçlı esrarlı kadın günlerdir dünyada merak konusu. Sonunda Güney Kore istihbarat kaynakları bu çekici kadının Kuzey Kore’de bir zamanlar halkın çok sevdiği Boçonbo Elektronik Müzik Grubu’nun vokalisti Hyon Song-wol olduğunu açıkladı. “Askerlerin Ayak Sesleri”, “Pyonyang’ı Seviyorum”, “Tezkere Alan Kız” ve “Biz Parti’nin Askerleriyiz” gibi birçok “hit” parçayı seslendiren Hyon ve grubu, Kim Jong-un başkan olduğu günden beri kamuyoyunda görünmüyordu.

  Babası ayırmıştı

  İstihbarat kaynaklarına göre 28 yaşında olduğu tahmin edilen Kim Jong-un, tahsil için gittiği İsviçre’den 10 yıl önce döndüğünde Hyon ile ilişkiye başladı. Ancak araya giren babası Kim Jong-il’in emri sonrası ondan ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Kuzey Kore ordusunda üst düzey bir subayla evlendirilen Hyon Song-wol’ün bir çocuğu oldu. JoongAng Daily adlı Güney Kore gazetesine konuşan bir istihbaratçı, “Babasının sağlığında bu vetoya uyan Kim Jong-un iktidarı devralmasının ardından, şarkıcı sevgilisiyle boy göstermeye başladı” dedi. Daha önce gizemli kadının, Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim Yeo Jong ya da eşi olabileceği öne sürülmüştü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı