"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

Meçhul delikanlı yayında

Aslında aradan bir hafta geçti ama olay eğlenceli, o yüzden yazmak istedim.

Geçen pazar 23.00 civarı filan, Seray Sever aradı gülerek ve "Çabuk Pazar Keyfi’ni aç, ikimizi bir arada çekmişler, benim yeni sevgilim olmuşsun" dedi.

Açtım hemen televizyonu. Hakikaten (flaş, flaş, flaş) Kuruçeşme Arena’daki Sezen Aksu konserinde çekilmiş göz göze, burun buruna görüntülerimiz yayında.

Kamera ilerden zoom yapmış, belli. Ve Seray’la kafalarımız kocaman daireler içine alınmış.

Hani, "olayın karakterleri bunlardır ey seyirci, bak şu rezillere" bab’ında.

Seray’ın dairesinin üzerinde Seray Sever yazıyor, peki ya benimkinde?

Yine kocaman kocaman:

MEÇHUL DELİKANLI!

Demek ki çok araştırmamışlar kimdir necidir diye, aceleye gelmiş, bu sıfatı uygun görmüşler.

Lakin kendimi ekranda "bir meçhul delikanlı" olarak izlerken şaşırıyorum.

Çünkü şu anda ben, o ekrandaki "ben"e pek benzemiyorum.

Bir kere saçlarım kısaldı, bronzella oldum, vesaire...

Ama bu "meçhul delikanlılık" hoşmuş yahu, cool bir durummuş. Sevdim bu sıfatı.

Ve işte bomba açıklamamı yapıyorum, belki Pazar Keyfi bunu da daire içine alıp yayınlar:

Arkadaşlar, Seray beni durmadan aldatıyor, Tony ve Can’ın neler çektiğini çok iyi anlıyorum. Bakınız geçen hafta bir başka meçhul delikanlı olan İlhan Mansız’la Reina’da yakalandı Seray’cım.

Ne olacak bu "meçhul" ilişkinin sonu, sorarım size, "vekil" Canan Arıtman dahil herkese, ayrı ayrı... Ah Seray, yaktın bu delikanlıyı...

Mehmet Gürs’ün nezaketi

Keşke her mekan işletmecisi Mehmet Gürs kadar işine sahip çıksa.

Mekanı hakkında yapılan şikayetleri dinlese, üzerinde düşünse, çözüm üretse...

Neden yazıyorum şimdi bunları? Malum, geçen hafta Nuteras müdavimi bir okurun bu mekanda barmenle yaşadığı problemleri anlattığı mail’ine yer vermiştim.

Bunun üzerine Mehmet Gürs’ten hemen yanıt geldi. Şikayetçi olan müdavimle bağlantıya geçip yaşanan tatsızlığı telafi etmek istediğini yazmıştı Gürs.

Hem yazan kişi hem de kendi adıma sevindim doğrusu.

Demek ki bir işe yarıyor, bu ince kırmızı hat.

Ve kadınlar kükredi...

Başından iki evlilik geçmiş 45 yaşındaki bir Türk erkeğinin, "Ben ve yakın çevrem artık Rus kadınlarla hayatımıza devam ediyoruz. İmza, skorer Türk erkekleri" şeklinde özetlenebilecek mail’ini yayınladıktan sonra bu köşe topraklarında, haliyle tepki oluştu sizler arasında.

"Nasıl böyle bir mail’i yayınlarsın" diyenler de oldu, "Benim yanıtımı mutlaka yayınla bu adama karşılık" diye kükreyen kadınlar da...

Şimdi söz kükreyenlerde işte. Maalesef kısa kısa... Yerimiz dar.

* Öncelikle yaşadığınız ilişkileri "skor" olarak hanenize yazmakla övünen bir zat olduğunuz ve bunu kişisel başarı olarak tanımladığınız için sizi kutlarım (!). Zira duygusal, fiziksel ve ruhsal bir paylaşıma yer vermeyen bünyenizden daha fazlası beklenemezdi. Bu zihniyet ile devam ettiğiniz sürece değil ikinci evliliğinizi bitirmek, üzerine para vererek birliktelik yaşadığınız bayanlardan da yakın bir zamanda tekmeyi yersiniz... <ı>(Deniz T.)

* Sayın skorer Türk erkeği... Yaşam tarzınız ve seçimleriniz yalnızca sizi ilgilendir, bunlara bir şey diyecek değilim. Benim takıldığım, bütün Türk kadınlarını aynı kefeye koyup aşağılayıcı bir genelleme yapmanız ve bunu da gayet pervasızca dile getirmeniz...

Sizin ağzınız çok yanmış olabilir. Ama bunun sorumluluğunu tüm Türk kadınlarına yüklemenizi kınıyorum. Türkiye’de çalışan, üreten, emeğin değerini bilen çok ’güzel’ kadınlar var.

Bence sorun daha çok sizden kaynaklanıyor.

Lütfen para ile satın alınmış bir aşkı, düzeyli ilişkilerin karşısına alternatif olarak çıkarmayın. <ı>(Ayşegül U.)

*
Köşenizdeki skorer Türk erkeği yazısını görünce çok şaşırdım. Bu müthiş erkeğin marifetlerini (!) çok iyi bir şeymiş gibi yayınlamanız çok ilginç. Beni kızdıran, bu beyin Türk kadınlarını küçük gören tavrı (hiç bitmeyen manikür gibi.) Sanki bu Rus hanımlar masrafsız... <ı>(Canan S.)
X