Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mecbur kalırsak AKP ile koalisyon yaparız

  Hürriyet Haber
  19 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 19 Ocak 2011 - 00:31

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz ama seçim sonrası Türkiye’nin koşulları, eğer bir koalisyonu gerektiriyorsa, herkesle koalisyon kurarız” dedi.

  Ankara Şoförler Odası ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, “AKP de buna dahil mi” sorusuna şu karşılığı verdi: “CHP tek başına iktidarı hedeflemiş bir siyasi parti. Ama siyasetin bir realitesi de var. Geçmiş dönemlere bakın, olmadı mı bu ülkede? Ne yapacağız şimdi, koşullar, vatandaş böyle bir noktaya getirdiği zaman biz ülkeyi sahipsiz mi bırakacağız. Yoksa biz hiç kimseye hevesli değiliz. Bizim temel hedefimiz tek başına iktidar olmak. Bunu gittiğimiz yerlerde de görüyoruz.” Tekin, diğer konularda da şu yanıtları verdi:

  Günay’ı Arınç’a havale ettim

  “Sayın Bakan’a, Sayın Arınç aslında çok güzel cevap verdi. Bizim tekrar bu konu üzerine cevap vermemiz doğru olmaz. Sayın Arınç, ‘Allah kimseyi bu duruma düşürmesin’ dedi. Sayın Bakan’ın bu durumda oluşu çok üzücü. Sayın Kültür Bakanı acınacak durumda, onu Sayın Bülent Arınç’a havale ediyorum.

  Sayın Başbakan’ın kullandığı iki üslup var. Bu üslubu mahallede kullansanız, adam adamı öldürür. Ne dedi Sayın Başbakan, ‘Geberene kadar iç.’ Böyle bir şey olabilir mi, bu üslup kullanılabilir mi? ‘Heykeli al uygun bir yere koy’ hakaretse bunlar hakarettir.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı