Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  MEB’den yabancı öğrencisi olan öğretmenler için el kitabı

  AA
  19.12.2017 - 12:40 | Son Güncelleme:

  MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce, ‘Sınıfında Yabancı Uyruklu Öğrenci Bulunan Öğretmenler İçin El Kitabı’ yayımlandı.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinde, Türkiye'nin bölgesindeki gelişmeler ve son yıllarda gösterdiği sosyal ve ekonomik ilerleyiş nedeniyle hem göç alan hem de göçmenlere geçiş alanı oluşturan bir ülke konumuna geldiği belirtildi.

  Türkiye'deki Suriyelilerin yarısından fazlasının eğitimlerini yarıda bırakan ve eğitime ihtiyacı olan çocuklardan oluştuğu ifade edilerek, MEB tarafından bu çocukların nitelikli bir eğitim öğretim hizmetinden faydalanarak hızla toplumsallaşabilmelerini sağlayabilmek için özel çalışmalar başlatıldığı kaydedildi.

  Bu kapsamda, MEB ve UNICEF işbirliğiyle ‘Kaliteli Kapsayıcı Eğitim’ başlığı altında ‘Sınıfında Yabancı Uyruklu Öğrenci Bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Eğitimi’ başlıklı bir proje yürütüldüğü belirtildi.

  Projeyle, sınıfında yabancı uyruklu öğrenci bulunan öğretmenlerin, eğitim öğretim hizmetleriyle ilgili pedagojik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinin ve yabancı uyruklu öğrencilerin Türk eğitim sistemine uyumlarının kolaylaştırılmasının amaçlandığı kaydedildi.

  Proje kapsamında, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından, uygulama çalışmaları ve kapsayıcı eğitim yöntemlerine dayalı olarak tüm paydaşların bu alandaki becerilerine katkı sağlamak üzere ‘Sınıfında Yabancı Uyruklu Öğrenci Bulunan Öğretmenler İçin El Kitabı’ yayımlandı.

  Kitabı ücretsiz indirmek için tıklayın

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı