Eğitim Haberleri

  MEB Osmanlıca kursunu onayladı

  AA
  28.12.2014 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 19. Milli Eğitim Şurası'nda tavsiye kararı alınan Osmanlıca'nın özel kurslarda da açılabileceğini bildirdi.

  Özel öğretim kursları ve etüt eğitim merkezleri, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, 'özel kurslarda Osmanlıca programının açılıp açılamayacağı ve kurs açılması halinde hangi işlemlerin yapılacağıyla ilgili' görüş istedi.

  MEB de konuyu görüşerek, Osmanlıca programının özel öğretim kursları ve etüt eğitim merkezlerinde açılıp açılamayacağıyla ilgili ortaya çıkan belirsizliklere açıklık getirdi. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci imzasıyla illere gönderilen yazıda, Osmanlıca öğretiminin özel kurslarda da açılabilmesinin mümkün olduğu bildirildi.

  Buna göre, özel öğretim kursları ve etüt eğitim merkezlerinde Osmanlıca kursu talebi olduğunda, Osmanlıca, yaygın eğitim programlarından 'kişisel gelişim ve eğitim' kapsamında değerlendirilecek. Osmanlıca, özel öğretim kurumlarının açabileceği programları düzenleyen yönetmelikte yer alan 'diğer programlar' kapsamına alınarak öğretilebilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı