Eğitim Haberleri

  MEB Müsteşarı Tekin'den alan değişikliği eleştirilerine yanıt

  AA
  21.12.2017 - 14:35 | Son Güncelleme:

  MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin alan değişikliğiyle ilgili duyuruları konusunda, herkesin sadece kendi zaviyesinden bakarak değerlendirme yaptığını belirtti.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Twitter'dan öğretmenlerin alan değişikliği konusunda açıklamalarda bulundu.

  Açıklamasında, "Alan değişikliği ile ilgili duyurumuz konusunda maalesef herkes sadece kendi zaviyesinden bakarak değerlendirme yapıyor. Bakanlık olarak herhangi bir işlem yaparken temel prensibimiz, kul hakkına taalluk eden bir haksızlık ve adaletsizlik yapmamak, anayasanın güvence altına aldığı eşitlik ilkesine aykırı davranmamak başta olmak üzere herkesin üzerinde uzlaştığı temel ilkelerdir."

  Tekin, bu ilkelerin kişisel ya da sınıfsal çıkarlardan çok daha önemli olduğunu vurgulayarak, "Bakanlığımızın insan kaynakları politikaları dahil bütün uygulamaları da bu kapsamda anayasal ilkeler çerçevesinde değerlendirilmelidir. Dolayısıyla kişisel durumları ya da sınıfsal/grupsal konumlarına göre yapılan eleştirilere bu çerçevede saygıyla bakıyorum" değerlendirilmesinde bulundu.

  ALAN DEĞİŞİKLİĞİ ATAMALARI SINIRLI TUTULDU
  MEB, potansiyel öğretmen adaylarının mağdur edilmemeleri bakımından, alan değişikliği yoluyla yapılacak öğretmen atamalarının sınırlı tutulduğu açıklamıştı.

  Alan değişikliği sınırlamasında, ataması yapılmayan öğretmenlerin gerekçe gösterilmesini eleştiren bazı açıklamalar yapılmıştı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı