MERSİN HABERLERİ

MDOB, ‘Lüküs Hayat’ Müzikalini Yine Kapalı Gişe Oynuyor

IHA
01.02.2016 - 17:07Son Güncelleme :

MDOB, CEMAL REŞİT REY’İN 1933 YILINDA BESTELEDİĞİ, YILLARDIR GÖSTERİLDİĞİ HER YERDE KAPALI GİŞE OYNAYAN ÜNLÜ ‘LÜKÜS HAYAT’ MÜZİKALİNİ, BU YIL DA KAPALI GİŞE OYNAYACAK. MÜZİKAL, 2 ŞUBAT SALI GÜNÜ SANATSEVERLERLE BULUŞACAK.

IHA

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Cemal Reşit Rey’in 1933 yılında bestelediği, yıllardır gösterildiği her yerde kapalı gişe oynayan ünlü ‘Lüküs Hayat’ müzikalini, bu yıl da kapalı gişe oynayacak. Müzikal, 2 Şubat Salı günü sanatseverlerle buluşacak.
MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, usta yönetmen Haldun Dormen’in sahneye koyduğu ‘Lüküs Hayat’ müzikali, bu sezonda da sanatseverlerle buluşuyor. MDOB’un kapalı gişe oynayacağı eserin orkestra yönetmenliğini Aytuğ Ülgen yaparken, dekor Seyhan Atamer, kostüm Nursun Ünlü, koreografi Serbülent Biçer ve ışık Tarı Deniz’e ait. Başlıca rolleri ise Devrim Özden Akın, Neslihan Ulaş, Ayşegül Devrim Serdar, Deniz Karausta, Gökçen Büyükaslan, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç, Melahat Yavuz, Tolga Erden, Seda Yörenç Sönmez, Ufuk Kasar, Gülden Vurandemir, Hasan Berk, Alpay Noyan Özbay, Nihan Evren, Burcu Özdoğan, Erdem Özdemir, Levent Yetkin, Ali Ulvi Karaca, Serkan Karagöz, Orhan Güllüler ve Baran Taner paylaşıyor.
Türk toplumunun batı ile yüzleşmesi ve bu doğrultuda içine düştüğü gülünçlükleri sahneye taşıyan ’Lüküs Hayat’ operetinde, Rıza ve Fıstık, hırsızlık için girdikleri zengin evinde kendilerini bir kıyafet balosunun içinde bulurlar ve balonun gözdeleri olurlar. İkilinin içine düştüğü durum batılılaşma özentisi bir kültür ile çatışarak gittikçe komik bir hal alır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden MDOB, ‘Lüküs Hayat’ Müzikalini Yine Kapalı Gişe Oynuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Şubat 2016 tarihinde saat 17 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MDOB, ‘Lüküs Hayat’ Müzikalini Yine Kapalı Gişe Oynuyor haberi güncellenecektir.

MERSİN(İÇEL) NAMAZ VAKİTLERİ

21 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı