« Hürriyet.com.tr
MENÜ

McLaren'da sorun arabada değil ayarlarda

McLaren teknik sorumlusu Paddy Lowe yaptığı açıklamada arabada 'temel' olarak bir sorun bulunmadığını, son haftalarda yaşadıkları sorunların kaynağının doğru ayarları bulamamak olduğunu savundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takım, üst üste yaşadığı hayal kırıklığı dolu hafta sonlarıyla özellikle son iki yarışta Ferrari ve Red Bull'un çok gerisinde kalmıştı.

Yarış ve sıralamalarda Lotus, Williams ve Sauber'in hızına da yetişmekte zorlanan McLaren'd PAddy Lowe'ye göre sorun görüldüğü kadar büyük değil.

"Arabaya bakıp temelde korkunç olduğunu söyleyemezsiniz. Hikaye yeniden, arabayı sürekli olarak nasıl aynı performansta tutacağınız. Araba tüm hafta sonu boyunca yağmurda çok güçlüydü. Eğerli yeterli yere basma gücü sağlayamazsanız gerekli performansı istikrarlı olarak sağlayamazsınız. Esas uğraştığımız şey istikrar."

turkiyef1.com'un haberine göre, McLaren ayrıca Silverstone'da kullanmaya başladığı güncelleme ile ön sıralar için mücadele etmeyi bekliyordu. Siverstone'un hızlı virajlarının da MP4-27'nin güçlü yönlerini ortaya çıkarması bekleniyordu.

Sonuç olarak McLaren yarıştan Lewis Hmilton'un elde ettiği sekizincilik ve Jenson Button'un onunculuğu ile ayrılırken, iki pilot da takımın durumundan endişeliler.

"Takımlar arasında bir performans geliştirme yarışı var. Pek çok takım kesinlikle bizden daha hızlı. Bazıları ise bunu sonuca yansıtamıyorlar. Eğer olumlu düşünürseniz elde ettiğimiz sekizincilik ve onunculuk, Sauber ve Maldonado'nun kazası sonucunda kazanıldı. Eğer bu olmasaydı yarışı bizim önümüzde tamamlarlardı diye düşünüyorum."

"Bu takımların geçen aylarda performanslarını bize oranla ciddi ölçüde artırdıklarını söylemek zor. Yalnızca ev ödevimizi yapmamız ve arabayı nasıl ayarlamamız gerektiği konusunda emin olmalıyız."

Önümüzdeki hafta Almanya Grand Prix'inde daha görünür bir paket deneyecek olan McLaren, Macaistan'a da yeni parçalar götüreceğinin ilk işaretlerini verdi.

"Önüzmüzdeki iki yarış için yoğun bir güncelleme programımız var. Herkes tatil öncesi elinden geleni yaptığından oldukça heyecanlı olacak. Macaristan'da kazanmak duygusal olarak çok özel olur. Son üç yarıştan ikisinde yaz tatiline orada kazanıp gittik. Formula 1'de sonyarışınızda olduğunuz kadar iyisinizdir, öyle değil mi?"


Bunları da Beğenebilirsiniz