GeriSpor McLaren: Red Bull kadar rekabetçi olmalıyız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

McLaren: Red Bull kadar rekabetçi olmalıyız

McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, takımının bu sezon Britanya Grand Prix'sinde dünya şampiyonluğu adına Red Bull'u geride bırakmak için ayrıcalıklı bir test ile karşı karşıya kalacağını düşünüyor.

Woking kökenli takım Silverstone'a çeşitli güncellemeler ile gelecek. Bu güncellemelere egzoz destekli difüzör de dahil ve takımın bu sistem için büyük umutları var.

Ancak Valensiya caddelerinde kilit bir zafer kazanan Red Bull takımına karşı, Whitmarsh takımının Britanya Grand Prix'sindeki performansının yüksek hızlı pistlerde rakibiyle mücadele edip edemeyeceğini göstereceğini düşünüyor.

Geçen sene Red Bull takmı Silverstone'u domine etmiş, Sebastian Vettel ve Mark Webber kolay bir duble zafere imza atmıştı.

Whitmarsh, Autosport'a verdiği demeçte, "Bizim adımıza önemli bir yarış olacak. Böyle bir pistte, eğer bu sezon Red Bull'u yenmek istiyorsak Red Bull kadar rekabetçi olmalıyız. Eğer rekabetçi olabilirsek, her iki şampiyonluğu da kazanma şansımız yüksek."

"Büyük bir yarış olacak ama ne olursa olsun her şeyin sonu değil. Eğer biz onları yenersek, bizim işimiz bitmeyecek. Onlar bizi yenerse, onların işi bitmeyecek. Umarım yakın bir mücadele olur, geçen seneden daha yakın bir mücadele."

Whitmarsh, takımının Valensiya'ya giderken rakiplerinin güncellemelerine karşı kendilerinin yeni parçaları olmadığından çok büyük umutlar taşımadıklarını da yineledi.

"Cuma günü buraya gelene kadar kimin ne yaptığını tam olarak bilemiyorduk, ama güncellemeleri gördükten sonra buradan ikinci ve üçüncü ayrılmak oldukça makul bir sonuç"

Yorumları Göster
Yorumları Gizle