« Hürriyet.com.tr
MENÜ

McLaren ilk sırayı hedefliyor

İspanya Grand Prix için yeni ön ve arka kanatlar, revize edilmiş şasi tabanı ve birçok güncelleme yapan McLaren bu hafta sonu girdiği ön sırada yer almayı hedefliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takım şu an her iki klasmanda da lider. Şu ana kadar iki yarış kazandı, iki kez de podyuma çıktı. Ancak sıralamalarda henüz şeytanının bacağını kırabilmiş değil. Geriye kalan dört yarışta takım pole pozisyonu kazanamadı.

Bununla birlikte McLaren MP4-25'in tasarımcısı Tim Goss, bazı medya mensuplarına yaptığı açıklamada, güncellemelerin takımın sıralama performansını artıracağından umutlu olduğunu ifade etti.

Goss, "Barselona'da aracı ilk sıraya koyabilecek bir sonuç almayı umuyorum. Son haftalardaki gelişimimizi biliyoruz. Fakat Red Bull ve Mercedes'in de önemli değişikler yaptıklarını, Ferrari'nin arka kanat güncellemesiyle hava direncini azaltacağnı biliyoruz" dedi.

Lewis Hamilton'ın Çin GP'deki performansının rakipleriyle aralarındaki farkı kapadığının bir kanıtı olduğunu kaydeden Goss, "Sıralamalarda da Red Bull'un 0.2 veya 0.3 saniye gerisindeydik" diye konuştu.

Goss, McLaren'ın yarışlardaki hızının sıralamalara yansımamasının işlerini zorlaştırdığını kaydederek, sıralamalarda geride kalma nedenlerini de bildiklerini ifade etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler