Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

McLaren, Hamilton'un takımda kalacağından emin

Lewis Hamilton ile yeni sözleşmenin kısa süre içinde imzalanacağını düşünen Martin Whitmarsh, bu konuda endişelenmelerini gerektirecek bir şey olmadığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Michael Schumacher'in Formula 1'e deva etmemesi halinde Hamilton'un Mercedes'e geçebileceği yönündeki söylentilere rağmen Whitmarsh, iki tarafın düşünmek ve kendileri için en iyi olana karar vermek için yeterli zamanlarının olduğunun altını çizdi.

İkinci yarısı çok daha zorlu geçmesi beklenen şampiyonada, Belçika Grand Prix'i öncesi çözülemeyecek muhtemel bir kontrat meselesinin kendileri için dezavantaj olmayacağını sözlerine ekleyen Whitmarsh, konunun medya tarafından abartıldığını belirtti.

"Dürüst bir biçimde ifade ediyorum ki bence bu bir sorun değil. Her hafta insanların ilgisini çeken bu gibi sorular geliyor ancak bence bu bir sorun değil."

"Bu süreçte Lewis ve ben birkaç kez konuştuk. Onunla her zamankinden daha yakınız. Lewis'i çocukluğundan, 11 yaşından beri tanıyorum. Konuşmalarımızın konusu hep diğer takımları yenmek ve nasıl yarış kazanabileceğimiz üzerine olmuştur. Bu konuları pistte konuşmayız çünkü doğru olan bu değil."

"Kontrat meselesinde ise kesinlikle mesafe kat ettik. Lewis bana söylediği gibi takımda kalmak istiyorsa kalabilir. Ve biz onun kalmasını istiyorsak, bunun için gerekeni yaparız ve onu takımda tutarız."

"Bu noktada her iki tarafın da cevabı 'evet' ise bunu düşünmek yerine en hızlı arabayı üretip yarışlar kazanmayı düşünmek daha doğru."

Hamilton'un bazı hayak kırıklığı yaratan olaylar yaşadığı 2012 sezonunda Fernando Alonso'nun 47 puan gerisinde yer almasına rağmen İngiliz pilot, Whitmarsh'a göre kariyerinin zirvesinde.

"Yaşanan talihsizliklere odaklanrsanız çelişkiye düşersiniz. Ancak olaylara bir adım geriden baktığınızda Lewis'in neye odakandığını, aklındakileri ve kenisine güvenini görebilirsiniz. Geçen yıl olduğundan çok dha güçlü bir konumda."

"Bizim gibi onu uzun zamandır tanıyan insanların ilgisini çeken bazı dönemlerden geçti. Çok güçlü olması, her şeyin onun için yolunda gitmesi anlamına gelmez. Zihinsel olarak her zamankinden güçlü durumda."

"Bazı büyük mücadeleler verdi. Geçtiğimiz yıl alışkın olduğu çok, çok yüksek standartlar düşünüldüğünde en iyi sezonlarından birini geçirmedi. Ancak o yarışlar kazanmak isteyen tutkulu bir yarışçı. Ve eğer onun bu karaktere sahip olmadığını bilseydim gerçekten endişelenirdim. Her zamankinden daha güçlü ve tecrübeli olduğunu söyleyebilirim. Bence bu herkes için çok açık."


Bunları da Beğenebilirsiniz