« Hürriyet.com.tr
MENÜ

McLaren, Hamilton için en iyi seçenek

Jenson Button, takım arkadaşı Lewis Hamilton'ın, McLaren dışındaki diğer opsiyonları dikkate almaması gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hamilton'ın takımda kalmasını istediğini söyleyen Button, Hamilton'ın başka bir takımda başarılı olma şansının McLaren'daki kadar yüksek olamayacağını ifade etti.

Bunun hem takım, hem de Hamilton'ın çıkarına olacağını belirten Button, "Hamilton'ın takımda kalmasını istiyor musun?" sorusuna, "Evet, gayet tabi. Yarış hafta sonunda takım arkadaşınızdan daha iyi iş çıkarmak isterseniz. Hepimizin yapmak istediği şey bu. Fakat bunun için rekabetçi bir takım arkadaşınızın olması lazım. Üst düzey bir takımdaysan, her zaman çok rekabetçi bir takım arkadaşın olur" cevabını verdi.

Button, "Ron'un (Dennis) bu hafta yaptığı ilginç açıklamaları duydum, buna rağmen takımdan ayrılıp ayrılmama seçeneğine sahip tarafın Hamilton, fakat burası Lewis'in evi gibi" yorumunda bulundu.

Button, "Kariyerinin başından beri burada, başka bir yere gitmek müthiş bir değişiklik olacak. Ben bunu birkaç kez yaptım. Bazen bu değişimi yapmak sizin için iyi oluyor, tabi sonuçta Lewis'e bağlı, fakat benim görüşüme göre takımdan ayrılması doğru bir şey olmayacak gibi görünüyor" dedi.

Kariyeri boyunca birlikte yarıştığı takım arkadaşları arasında en hızlısının Hamilton olduğunu söyleyen Button, kendisiyle çalışma ilişkisinden mutlu olduğunu da dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz