Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"McLaren bizden daha hızlıydı"

Beş ay sonra galibiyetle tanışan dünya şampiyonu Sebastian Vettel, bugün Singapur'da en hızlı araca sahip olmamalarına rağmen zafere ulaştıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre; Nisan ayındaki Bahreyn GP'den bu yana yarış kazanamayan Sebastian Vettel, Lewis Hamilton'ın yarış dışı kalmasından sonra mücadelenin kontrolünü ele alarak mutlu sona ulaştı.

Vettel, Red Bull'un McLaren'ı yakalamak için hala kendini geliştirmesi gerektiğini belirterek, "Bu hafta sonu en hızlı pakete sahip değildik. Fakat sonuçta kazandık ve çok mutluyum" dedi.

Alman pilot, "Kendimizi geliştirmek zorundayız. Hala kat etmemiz gereken bir mesafe var. Şu an McLaren muhtemelen en hızlı araça sahip. Ferrari her alanda başarılı ve mücadelenin içinde" yorumunda bulundu.

Alonso ile arasındaki farkı tek bir yarışta 10 puan düşürmesinin ardından sezonun geri kalanın daha parlak göründüğünü belirten Vettel, "Daha önce olduğundan daha iyi görünüyor. Singapur öncesine göre 10 puan daha iyi durumdayım, daha epey yarış var. Neler olur tahminde bulunmak güç. Herşeyden önce yarışları bitirmemiz lazım" dedi.

Vettel, "Hızımız ortada. Eğer yarış kazanmak için yeterince hızlı değilsek yarışı bitirmemiz gerekiyor. Zor bir sezon yaşıyoruz, ancak hala şampiyonluk mücadelesinin içindeyiz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler