GAZİANTEP HABERLERİ

Mbtg Yurt İçi Ve Yurt Dışı Tanıtıma Devam Ediyor

IHA
18.10.2015 - 12:01Son Güncelleme :

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) BAŞKANI RIFAT HİSARCIKLIOĞLU KENDİ ELİYLE KATILIMCILARA MAKARNA VE BULGUR PİLAVI İKRAM EDEREK MBTG’NİN ÇALIŞMALARININ TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU İFADE ETTİ.

IHA

Dünyanın birçok ülkesinde katıldıkları fuarlarda Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen tarımsal ürünlerin tanıtımı gerçekleştiren Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu, Antalya’da düzenlenen Yörex Fuarının da gözdesi oldu.
Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu, Antalya Ticaret Borsası tarafından Expo Center Fuar alanında "Sizin Oraların Nesi Meşhur?" sloganıyla düzenlenen 6. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı’nda sunduğu yöresel yemeklerle fuarın ilgi odağı haline geldi.
Expo Center Fuar alanında yapılan açılış konuşmaları ve törenin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu MBTG standını ziyaret ederek Başkan Vekili Selami Memiş’ten yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu kendi eliyle katılımcılara makarna ve bulgur pilavı ikram ederek MBTG’nin çalışmalarının Türkiye ekonomisi için önemli olduğunu ifade etti. Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu’nun dünyanın birçok ülkesinde etkinlikler düzenlediğini ifade eden MBTG Başkan Vekili Selami Memiş önümüzdeki dönemlerde de faaliyetlerin 7 kıtada yoğun bir şekilde sürdürüleceğini söyleyerek yapılan faaliyetlerin Türkiye tanıtımı içinde büyük önem taşıdığının altını çizdi.
Memiş yaptığı değerlendirmede “MBTG son yıllarda görülmemiş bir sinerjiyle dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen gıda fuarlarına katılmakta ve bu fuarlarda o ülkelerin yöresel yemek kültürleriyle tanıtımını yaptığımız ürünlerimizi özleştirerek katılımcılara sunumlar yapmaktayız. Dünyanın birçok ülkesinde görüyoruz ki bulgur bilinmiyor. Tanıtım faaliyetleri sonucunda gerek bulgur, gerekse makarna ve diğer ürünlerimiz büyük ilgi görmekte. Elbette insan sağlığı için önemli olan bu ürünlerimiz için yeni pazarların bulunması ve bu pazarların önemli aktörleri arasında yer almamız için tanıtım çalışmaları devam edecektir. Burada bizler sadece ürünleri tanıtıyoruz. Bundan sonraki süreçte firmaların başlatılan bu tanıtım faaliyetlerinin tamamlayıcısı olması gerekiyor. Afrika, Uzakdoğu, Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleri bizim için en önemli pazarlar arasında. Rusya’da da ürünlerimizin büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. AB ülkelerinin de bulgur ve diğer ürünlere yönelik taleplerinin olduğunu görüyoruz. Faaliyetlerimiz kesintisiz olarak 7 kıtada devam edecektir” diye konuştu.
Fuarı ziyaret eden değişik yaş gurubundaki konukların uğrak yeri haline gelen MBTG standı fuar süresince binlerce ziyaretçiye bulgur pilavı, makarna ve tanıtımı gerçekleştirilen ürünlerden yapılmış yemekler ikram edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Mbtg Yurt İçi Ve Yurt Dışı Tanıtıma Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mbtg Yurt İçi Ve Yurt Dışı Tanıtıma Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   15:08
  • Akşam
   17:26
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı