MB eski başkanı Serdengeçti: "Kriz programımız yok"

Sezer ŞAHİNDAŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
31.10.2008 - 17:06 | Son Güncelleme:

MERKEZ Bankası eski Başkanı Süreyya Serdengeçti, “Şu anda kriz programı yapmamız gerek. Ülke olarak hala bir kriz programımız yok. Göstergeler iyi olsa bile temkinli davranmak gerekiyor” dedi.

Bodrum Ticaret Odası tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Süreyya Serdengeçti, beklentilerin doğru yönde şekillenmesi için, firmaların, bankaların, hükümetin, merkez bankasının ve krizle uzaktan yakından ilgili tüm kurumların iletişim politikasına ihtiyacı olduğunu belirterek, krizlerin, her dönem gerçekleşebileceğini, krizden çıkmanın en iyi yolunun iletişim politikasına bağlı olduğunu kaydetti.

Dışarıdaki krizin Türkiye'ye yansımasına ülke olarak ‘konsantre’ olunması gerektiğini ifade eden Serdengeçti, “Şu anda kriz programı yapmamız gerek. Ülke olarak hala bir kriz programımız yok. Göstergeler iyi olsa bile temkinli davranmak gerekiyor. Kriz dönemlerinde kurlarda çok oynaklık olur ve bu insanların biraz zihinlerini etkiler. Kurların değişik olması şu anda çok bir büyük bir sorun değil. Bazı firmalar bunun zararını görecektir, ama büyümeden atlatacaktır” dedi.

Bu gibi durumlarda, kendisinin her zaman üzerinde durduğu konunun iletişim olduğunu ifade eden Serdengeçti, “Krizler her dönemde gerçekleşebilir. Kriz zamanlarına alışık olup, programlarımızı ve beklentileri o yönde şekillendirmeliyiz. İletişim politikası sayesinde 2001 krizinde başarı sağladık. Her krizde hükümetlerin iletişim politikasını hayata geçirmesi gerekir” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı