BALIKESİR HABERLERİ

Mazotun Yerini Teknoloji Aldı

IHA
21.07.2015 - 16:25Son Güncelleme :

KARESİ BELEDİYESİ HAŞERE İLAÇLAMALARINA HAŞERELER ÇIKMADAN BAŞLATTI

IHA

Karesi Belediyesi, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için haşere ile hızlı ve etkin bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor. Başkan Yücel Yılmaz, "Kara mazot devri bitti, bizim amacımız; bilgi ve teknoloji kullanarak insan ve çevre sağlığı önemseyen anlayışla çalışmalarımızı sürdürmektedir" dedi.
Karesi Belediyesi sağlıklı çevre için merkez ve kırsal mahallelerdeki haşere ile mücadelenin yanı sıra tüm cami, ibadethane ve kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarını da sürdürüyor. Yıllardır havaya mazot atılarak haşere ile mücadele dönemi sona erdi. Türkiye’de eşine az rastlanır bir uygulama ile haşere daha oluşmadan oluşabilecek bölgeler haşerenin türüne göre ilaçlanıyor. Yapılan bu çalışmalar sayesinde haşerelerin neden olduğu veba, sıtma, tifüs, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi bir çok hastalıklar nedeni ile insan kayıpları minimuma indiriliyor. Karar Destek Sistemi ve Coğrafi Bilgi Sistemi tabanlı olarak yürütülen süreçte; 21 personel, 10 adet çift kabin kamyonet, 1 adet 4x2 ilaçlama aracı, 1 adet 8x8 arazi aracı, 2 adet robotize araç, 6 adet ULV cihazı, 4 adet kanal sisleme cihazları ile haşere ile mücadele yapılıyor.
Kullanılan ilaçların tamamının biyolojik ve Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu vurgulayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, çalışmaların zamanında ve bilimsel verilere dayanılarak yürütüldüğünü söyledi. Başkan Yılmaz, "Amacımız; bilgi ve teknoloji kullanarak insan ve çevre sağlığını önemseyen anlayışla çalışmalarımızı sürdürmektir. Haşere ile mücadele kapsamında kaynak taramaları yapıldı. Merkez ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız halk sağlığı konusunda eğitildi ve gereken fiziksel düzenlemeler yapıldı" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Mazotun Yerini Teknoloji Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mazotun Yerini Teknoloji Aldı haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

04 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:10
 • Yatsı
  20:27
Sayfa Başı