Ege Haberleri

EGE

  Mazot vurgunu

  Hürriyet Haber
  01 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 01 Aralık 2000 - 00:01

  İZMİR'de, bir ihbarı değerlendiren polis, Bornova Ağaçlı Yol'daki OPET'e baskın düzenledi, 108 ton bozuk ve katkılı mazot ele geçirdi. Aliağa TÜPRAŞ'ta yapılan incelemede, yakıtın, ‘‘standart dışı’’ olduğu anlaşıldı.

  RAPOR üzerine, işyeri sahibi Bingöl Doğutürk (66), ortağı Levent Akıncı (45), tanker şoförü Aygüner Karakuş (50), karışımın formüllerini hazırladığı öne sürülen teknisyen Süleyman Kurtulmuş (46) gözaltına alındı.

  Kalitesiz yakıtla mazot vurgunu

  BİR ihbarı değerlendiren polis, Bornova Ağaçlı Yol'daki Bingöl Doğutürk'ün işlettiği OPET'e yaptığı baskında 108 ton bozuk ve katkılı mazot ele geçirdi. Aliağa Tüpraş Bölge Müdürlüğü'nde yapılan incelemede yakıtın standart dışı olduğu ve içinde katkı maddeleri bulunduğu anlaşıldı. Bu rapor üzerine Bingöl Doğutürk (66), ortağı ve aynı zamanda serbest mali müşavir Levent Akıncı (45), bozuk mazotu transfer ettiği belirlenen tanker şoförü Aygüner Karakuş (50) ile karışımların formüllerini hazırladığı iddia edilen teknisyen Süleyman Kurtulmuş (46) gözaltına alındı.

  Sanıklar suçlarını itiraf ettiler

  SANIKLARIN Aliağa'daki gemi söküm tesislerinde parçalanmış gemilerin zemininden çıkarılan ve ‘‘siyah mazot’’ adı verilen kirli yakıta çeşitli katkı maddeleri karıştırıp piyasaya sürdüğü anlaşıldı. Sanıkların ayrıca Doğu'dan getirttikleri kalitesiz yakıtı, tamircilerden topladıkları yanık yağla karıştırıp kalorifer yakıtı olarak sattıkları da tespit edildi. Sanıkların, suçlarını itiraf ettikleri bildirildi. Faturasız yakıt giriş çıkışı da yapıldığı belirlenen işletmenin tüm ticari belgelerine el konuldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı