KAYSERİ HABERLERİ

Mazlum-der’den ’Mazlumların Batıya Yürüyüşü Ve Yaşanan Dramlar’ Fotoğraf Sergisi

IHA
19.09.2015 - 14:25Son Güncelleme :
IHA

Mazlum-Der Kayseri Şubesi tarafından ’Mazlumların batıya yürüyüşü ve yaşanan dramlar’ konulu fotoğraf sergisi açıldı.
Kent meydanında açılan sergide, ülkelerinden kaçan Suriyeli mültecilerin bulunduğu 30 fotoğraf sergilendi. 4 gün boyunca açık olan sergi hakkında bilgiler veren Mazlum-Der Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, "Asya ve Afrika mazlum insanları iç savaş, kuraklık ve zalim rejimlerin baskısına daha fazla dayanamayıp Batı’ya doğru yolculuğa çıktılar. Kadın, çocuk, ihtiyar ve genç demeden yollara düşen Asya ve Afrika’nın mazlumları karadan ve denizden buldukları vasıtalar ile bazen de yaya olarak kendilerine daha iyi bir gelecek kuracakları zannettikleri batı ülkelerine doğru her tehlikeyi göz alarak gidiyorlar. Batı ülkeleri de bunları kabulde çok hevesli ve istekli görünüp ’hoş geldiniz’ demiyor. Bir kısmı Aylan Kurdi ve ailesi gibi Ege sularında, bir kısmı İtalya açıklarında Akdeniz’in azgın sularında boğuluyor. Batıya yürüyen mazlumların bir kısmı da Macaristan gibi devletlerin zalim polislerinin dipçiklerinden nasibini alarak darp ediliyor" dedi.
Taş, "Mazlum-Der Kayseri Şubesi olarak zalim ve despot idarecilerin kendi ülkelerinde koruyamadığı, binlerce yıldır yaşadığı topraklardan geçmişlerini ve geçmişin hatıralarını bırakarak meçhul bir gelecek için batıya yürüyen, çoğunluğuna mezar bile nasip olmayan Afrika, Asya ve Orta Doğu’nun mazlumlarının dramını Kayseri halkına duyurmak için 4 gün boyunca açık olacak olan fotoğraf sergisine Kayseri halkını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Mazlum-der’den ’Mazlumların Batıya Yürüyüşü Ve Yaşanan Dramlar’ Fotoğraf Sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mazlum-der’den ’Mazlumların Batıya Yürüyüşü Ve Yaşanan Dramlar’ Fotoğraf Sergisi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı