Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mazeretimiz yok

Hakan ve Lincoln gibi iki önemli silahından yararlanamayacak olan G.Saray Teknik Direktörü, Fransa’da iyi sonuç alacaklarını belirterek, "Eksikleri hiçbir zaman mazeret olarak görmem. Eğer öyle düşünecek olsam, benim şimdiden mazeretlerim hazır olurdu" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, eksik oyuncularının çokluğuna rağmen Bordeaux karşısında iyi bir sonuç almak istediklerini söyledi. Karşılaşmanın oynanacağı Chaban Delmas Stadı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Kalli, Galatasaray’ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde Bordeaux ile yaptığı maçları bildiğini kaydederek, "Geçen sene aldığımız sonuçtan daha iyisini almak için geldik. Bu sene oynayacağımız maçların geçen seneye kıyasla sistemi de değişik. Şampiyonlar Ligi’nde iki maç üzerinden oynanmıştı. Bu turnuvanın kuralı olarak ise tek maç oynayacağız" dedi.

Pozisyon üretmeliyiz

Bgünkü mücadeleyi bir rövanş olarak görüp görmediklerinin sorulması üzerine, "Benim rövanş gibi bir düşüncem yok" diyen Alman çalıştırıcı, "Ama bizim lehimize biterse rövanş da diyebilirsiniz. Geçen seneki sonuçlar sadece benim için bir uyarı. Geçen sene çok pozisyon da üretemediğimizi gördüm. Yarınki (bugünkü) maçta üzerinde durmam gereken önemli konulardan bir tanesi de bu" diye konuştu.

Karl Heinz Feldkamp, sakatlıkları nedeniyle takımdaki yerlerini alamayacak oyuncuların yerine oynayacak isimlerin belli olduğunu belirterek "Lincoln’ün yerine Hasan, Hakan Şükür’ün yerine de Nonda oynayacak. Ayrıca UEFA’da oynayamayan Hakan Balta’nın yerine ise Volkan forma giyecek. Eksikleri hiçbir zaman mazeret olarak görmem. Eğer öyle düşünecek olsam, benim şimdiden mazeretlerim hazır olurdu" ifadesini kullandı.

Blanc: Favori G.Saray

Bordeaux’nun geçen seneye göre daha güçlü olduğunu da kaydeden Kalli, Bordeaux Teknik Direktörü Lauren Blanc’ın favori olarak Galatasaray’ı gösterdiğinin hatırlatılması üzerine de, şunları söyledi: "Sadece takımları değil, oynadıkları ligleri de karşılaştırmak gerekir. Ayrıca daha fazla yabancı oyuncu da bulundurabiliyorlar kadrolarında. Uluslararası müsabakaları göz önünde bulundurursak, bu kısıtlama Türk takımlarının aleyhine bir durum."

Bordeaux Teknik Direktörü Blanc da grupta favorinin Galatasaray olduğunu söyleyerek, "Maçı evimizde oynamak bizim için avantaj. G.Saray, Avrupa tecrübesi de yüksek olan bir marka. Türkiye’nin güçlü ekiplerinden biri. Maçın sonucu grubun kaderini direkt etkilemez ama ışık tutar" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz