« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mazeret yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Olacak şey değil. Trabzonspor, bunu adet haline getirdi. 40 dakika 2-0 galip oynayacak, tam ‘‘Artık iş bitti’’ dendiği anda, bir çuval inciri berbat edeceksin. Bunu amatör takım bile yapmaz. Böyle bir kupadan elenişin mazereti olamaz!

Halbuki, ne güzel maça başlamıştı bordo mavililer. B.HakanRada, Hüseyin'i Arif ile yüzde 100 adam markajı ile oynatan, bunların arkasında Ogün'ü süpürücü olarak kullanan Karadeniz ekibi, ön liberoda Tolunay'ın hatasız oyunu ile emniyetli bir görüntü veriyordu. Orta alanda, top tekniği yüksek Ünal, Camarauli ve Abdullah, oyunun geniş alana yayılmasını sağlıyordu. İlkini Abdullah, ikincisini Tolunay'dan aldığı toplarla iki gole imzasını atan Hami ise o ana kadar maçın kader adamıydı.

Gel gör ki, bu mutluluk tablosu 40 dakika sürdü. Rada, B.Hakan'ı anlamsız şekilde ceza alanı içerisinde yere indirmesi sonucu verilen penaltı ve Popescu'nun golü, bordo mavililer için bir felakettin habercisi oldu. Artık o takımın yerini, sık sık hata yapan, telaştan ayağı birbirine dolaşan bir futbolcular topluluğu almıştı. Defans güvenliği kaybolmuş, orta alan kontrolü tamamen G.Saray'a kaptırılmıştı. İlk yarı pozisyon bile bulamayan Arif ve Hakan'ın golleri ise, Trabzonspor'un ipini çekti. Suat'ın golü de ‘‘dramatik sonu’’ noktaladı.

Her takım maç kaybedebilir, kabul... Ama, güçlü olduğunu iddia eden bir takım, 2-0 galibiyetten sonra 4 gol yiyerek turu yitiriyorsa, bunu kabul etmek mümkün değil. Trabzonspor, kapıdan baktırıp, kazma kürek yaktıran bir Mart akşamında, kupada şifayı kaptı. Gribin şiddettini de ligde göreceğiz!


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler