Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mazbatasını alan ilk milletvekili MHP'li Aksoy oldu

  ANKA
  24 Temmuz 2007 - 17:50Son Güncelleme : 24 Temmuz 2007 - 17:50

  Yüksek Seçim Kurulu’nun Perşembe günü kesin sonuçları açıklaması beklenirken, mazbatasını alarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kayıt işlemi için gelen ilk milletvekilleri MHP’li Bekir Aksoy ve AKP Ankara Milletvekili Zekai Özcan oldu.Yüksek Seçim Kurulu’nun Perşembe günü kesin sonuçları açıklaması beklenirken, mazbatasını alarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kayıt işlemi için gelen ilk milletvekilleri MHP’li Bekir Aksoy ve AKP Ankara Milletvekili Zekai Özcan oldu.

  22 Temmuz’da yapılan genel seçimlerin ardından TBMM’de de hareketlilik başladı. Bugün Meclis’e gelen ilk milletvekili ise MHP’den seçilen giren Bekir Aksoy oldu. Ankara 2’nci bölgeden milletvekili seçilen Aksoy, saat 17.00 sıralarında TBMM’ye gelerek kayıt işlemlerini başlattı. Meclis’teki görevliler tarafından karşılanan Aksoy’un ilk olarak parmak izi alınırken, kendisine milletvekilleri için özel olarak hazırlanan kılavuz kitapçığı, Anayasa, iç tüzük ve siyasi partiler kanunu da verildi. Aksoy, gazetecilerin yeni dönemdeki projelerine ilişkin sorusuna ise “onu Meclis açıldığında göreceksiniz” karşılığını verdi. Aksoy, 20. dönemde DYP Çorum milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yapmıştı. Kayıt işlemleri için gelen bir diğer vekil ise AKP'li Zekai Özcan oldu.

  Milletvekillerinin yarından itibaren Meclis’e gelmeleri bekleniyor. Meclis başkanlığı ise milletvekilleri için 550 gül satın aldı. Meclis’e gelen milletvekilleri güllerle karşılanacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı