Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mayıs rekoru

  Hürriyet Haber
  26 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 26 Mayıs 2000 - 00:01

  Son 5 yılın en çok turisti geldi

  Bu ayın ilk 15 gününde havalimanından 210 bin turist gelen Antalya'ya son müjdeyi İrlanda büyükelçisi verdi.

  ÇOK kötü geçen geçen yılki turizm sezonunun ardından, 2000 yılı oldukça iyi başladı. Yılın ilk dört ayında 270 bin turistle, son beş yılın en iyi rakamı yakalandı. Mayıs ayında 15 gün içinde Antalya Havalimanından giriş yapan turist sayısı 210 bin 614 oldu.

  İrlanda elçisi

  Geçtiğimiz yıl turizmde çok büyük sıkıntılar yaşayan Antalya'ya müjde üstüne müjde geliyor. 1,5 yıl önce Türkiye'ye Büyükelçilik açan İrlanda, Türkiye'ye tatile gelen turistleri yönlendirmek için Ankara Büyükelçisi Antoin Mac Unfraidh'i Antalya'ya gönderdi.

  Valiye müjde

  Vali Ertuğrul Dokuzoğlu'nu ziyaret eden Büyükelçi Unfraidh, turist müjdesi verdi. İlk kez Ankara dışına resmi ziyaret yaptığını söyleyen büyükelçi 3,5 milyon olan ülke nüfuslarından 30 bin vatandaşlarının Türkiye'ye tatile geldiğini açıkladı.

  Polis dikkatli

  Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, turistlerin yoğun olduğu bölgelerde 24 saat görev yaparak olası bir olayı engellemek için güvenlik önlemlerini arttırdı. Yetkililer, olay çıkmaması için polisiye önlemlerin sezon sonuna kadar süreceğini söylediler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı