Gündem Haberleri

  Mayına evlat verdiler

  Hürriyet Haber
  30.04.2009 - 00:23 | Son Güncelleme:

  Diyarsakır-Bingöl karayolunda şehit düşen askerlerin evlerinde acı, öfke ve yas var.

  ŞEHİTLERİN FOTOĞRAFLARI

  OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR

  EMRAH POLAT DAYISI GİBİ ŞEHİT OLDU

  ŞEHİT ER ONUR GÖRMEZ

  UZMAN ÇAVUŞ SALİH AKYÜREK

  ŞEHİT KOMANDO UZMAN ÇAVUŞ İLHAMİ HARDAL

  ŞEHİT ER ERDAL ORAL

  ŞEHİT ER ZEYNEL DİREKÇİ

  ŞEHİT ER MURAT ÇAVDAR

  ŞEHİT ER MEHMET ALİ KARADUMAN

  ŞEHİT KOMANDO ER MİKDAT BEDER

  Baba fenalaştı

  Şehit Piyade Komando Er Mehmet Ali Karaduman’ın Manisa’nın Kula İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Karaduman’ın kahvehane işleten babası Kamil Karaduman, acı haberi duyunca fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Şehit erin annesi Nadire Karaduman, oğlunun şehit olduğunu İzmir’de hamile olan kızı Özlem’in yanındayken öğrendi.

  Yaşar’ım sen de mi şehitsin

  Şehit Er Emrah Polat’ın ailesinin yaşadığı Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yetkilileri gören anne Nuran ile baba Yaşar Polat, "Bir şehit daha mı verdik?" dediler. Şehidin anne ve babası, "Dayın o mertebeye ulaşmıştı, Yaşar’ım sen de mi şehitsin?" sözleriyle ağıt yaktı. Polat’ın dayısı Bülent Özçelik de Kayseri’de görevliyken 1995’de şehit oldu.

  Şehit kardeşisin, ağlama

  Piyade Komando Er Zeynel Direkçi’den gelen acı haber, Gaziantep’teki ailesini yasa boğdu. Bir yıl önce evlenen 5 aylık asker 20 yaşındaki şehit Direkçi’nin kardeşi Mehmet Direkçi evde fenalık geçirdi. Aileye acı haberi veren komutan, Mehmet Direkçi’ye, "Sen şehit kardeşisin, ağlama" dedi.

  Bu teröre lanet olsun

  Şehit Çavuş Onur Görmez’in Aydın’ın Karpuzlu İlçesi Ömerler Köyü’ndeki evinde teröre lanet yağdı. 5 aylık asker olan, 21 yaşındaki şehidin 15 yaşındaki kız kardeşi Tennur Görmez, ağabeyinin fotoğrafını elinden bırakmadı. Baba Kamil Görmez de "Oğlumla önceki gece telefonda konuştum. Operasyona gideceğini, şehit düşme ihtimali bulunduğunu söyledi. Kontörüm bittiği için 2 dakika konuşabildik" diye konuştu.

  İki çocuk babasıydı

  Yozgat doğumlu 28 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Salih Akyürek’in, Ankara Çankaya İlçesi’ndeki baba evinde matem yaşandı. 11 yaşında bir kız ve 6 yaşında bir erkek çocuk babası olan şehidin baba evine Türk bayrakları asıldı. Market işletmecisi Şuayip Akyürek, iki oğlundan büyüğü Salih’in ölüm haberini alınca fenalık geçirdi.

  "Bayrak dikeceğim" demiş

  Komando er Miktat Beder’in memleketi Trabzon’da yas var. Şehidin babası Mustafa Beder, acı haberi Rize’de çalıştığı inşaatta alıp Trabzon’un Arsin İlçesi Çiçekli Köyü’ndeki evine koştu. Anne Fatma Beder, "Oğlum askere giderken ’Bu köye bir bayrak dikeceğim" diyerek gitmişti" diyerek ağıtlar yaktı.

  Eşi, ikinci bebeklerine hamile

  8 yıllık Piyade Uzman Çavuş, evli ve bir çocuk babası 33 yaşındaki İlhami Hardal’ın şehit olduğunu duyanlar, Kilis İsmet Paşa Mahallesi’nde oturan annesi Hatice Hardal’ın evine akın etti. Şeker hastası olan 52 yaşındaki anne, "Yanıyorum, içim yanıyor, gitti güzel evladım, şehit oldu" diye ağladı.

  Kürtçe ağıt

  Şehit Piyade Er 20 yaşındaki Erdal Oral’ın Kars Kağızman’daki anne ve babası hastanelik oldu. 29 Mart’taki seçimlerde DTP’ye fazla oy çıkmasını eleştiren şehidin annesi Maile Oral, bazı komşularına bakarak, "Kına yakın oğulum şehit oldu" diye bağırdı. Oral’ın yakınları Kürtçe ağıtlar yaktılar.

  Neler hayal ettim...

  Komando Er Murat Çavdar’ın İstanbul Beykoz’daki evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Baba Ergün Çavdar, "Neler hayal ettim, başıma neler geldi. Oğlumun şehitliğe defnedilmesi benim için büyük onurdur" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı