Dünya Haberleri

DÜNYA

  May: Avrupalı siyasetçiler İngiltere’ye tehditlerde bulunuyor

  AA
  04.05.2017 - 11:01 | Son Güncelleme:

  İngiltere Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliğini (AB) İngiltere’deki seçimleri etkilemeye çalışmakla suçladı.

  BAŞBAKAN May, erken seçim sürecini resmen başlatmak üzere parlamentonun feshi için Kraliçe 2. Elizabeth’le görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Kıta Avrupası’ndaki basının İngiltere’nin müzakere pozisyonunu yanlış yansıttığını savunan May, “Avrupa Komisyonunun müzakere duruşu katılaştı. Avrupalı siyasetçiler ve yetkililer İngiltere’ye yönelik tehditlerde bulunuyor. Bütün bu eylemlerin zamanlaması İngiltere’de 8 Haziran’da yapılacak genel seçimin sonucunu etkileme kastıyla ayarlanmış” diye konuştu.

  BRÜKSEL’DE İSTEMEYENLER VAR

  AB ile ülkesinin birlikten ayrılması konusunda bir anlaşmaya varmak istediğini belirten May, “Ancak son birkaç günde yaşanan olaylar gösteriyor ki, bizim dileklerimiz ne olursa olsun ve Avrupalı siyasetçilerin pozisyonları ne kadar makul olursa olsun, Brüksel’de bu müzakerelerin başarıya ulaşmasını istemeyenler var” dedi.
  İngiltere vatandaşlarını da uyaran May, “Eğer bu müzakereleri doğru yapamazsak, eğer Brüksel’deki bürokratların bizi ezmesine izin verirsek, herkes için gerçek fırsatlar içeren daha adil bir toplum olma şansını kaybederiz” ifadelerini kullandı.

  Etiketler: Brexit , Theresa May
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı