« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maxi Pereira'nın Sabri'den ne fazlası var!

Sneijder ile olumlu bir görüşme yaptıklarını, sözleşmesini 2 yıl uzatmak istediklerini söyleyen Cüneyt Tanman, Melo için teklif gelmediğini, kendisini kampa beklediklerini belirtti. Sarı kırmızılı yönetici, kaleci Hakan Arıkan ile ilgilerinin olmadığını vurguladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AVUSTURYA kampında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve kafile başkanı Cüneyt Tanman, hem takımın durumu, hem transferlerle ilgili konuştu.
Sağ kanat için transferi gündemde olan Maxi Pereira ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Tanman, “İnsanlar Maxi Pereira gelse mutlu mu olacak? Siz Pereira’yı izlediniz mi? Sabri’den ne artısı ya da eksiği var? Sabri genç takımdan çıkmış, nedenini bilmediği yerden haksızlığa uğramış. Sebat edip şampiyonlukta pay sahibi olmuş. Eksikleri var mı, var... Maxi Pereira’nın yok mu? Elimizde var olan kıymeti bilmeden yeni yüzler arıyoruz” dedi.

YASİN’E NELER SÖYLENDİ?

Tanman, diğer soruları yanıtlarken de şunları söyledi: “Yeni sağ bek alternatifi Tarık Çamdal... Geçen yıl vereceğinin altında verdi. Üzerine koyarsa yeni sağ bek transferi o olur. Yasin öyle değil miydi? Neler söyleniyordu ama son maçlarda takımın değişilmez oyuncusu oldu.”

“Sneijder ile gelince görüşeceğiz. Menajeri ile görüşmeler, olumlu geçti. Mevcutun üzerine 2 yıl daha kontrat yapmak istiyoruz.”
Melo için teklif yok. Kampa gelecek inşallah. Gelmezse ayrı bir süreç başlar. Kaleci Hakan Arıkan ile ilgimiz yok.”

‘TV’YE ÇIKALIM’ DERDİNDE DEĞİLİZ

TRANSFER politikasıyla ilgili yorumlara da karşılık veren Tanman, “Galatasaray şampiyon takım. Uzun vadede genç transferler yapılabilir ama alınan oyuncuların oynamaları gerekiyor. G.Saray’a kalıcı şeyler sağlarsak kıymetimiz olur. Televizyona çıkalım derdinde değiliz” diye konuştu.

PRANDELLI KADROYU ÇOK KÖTÜ KULLANMIŞTI

CÜNEYT Tanman, geçtiğimiz sezonla ilgili tespitlerde bulunurken, “Galatasaray Şampiyonlar Liginde geçen yıl neden başarısız oldu? Bana sorarsanız sorun, mevcut kadronun derinliği değil, kadronun kötü kullanılmasıydı.
Örneğin Arsenal’le oynanan karşılaşmada Cesare Prandelli 3’lü defans oynattı. Wesley Sneijder ön libero gibi bir pozisyondaydı. Büyük takımlarda sistem 2 dakikada bir değişir mi?” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler