ANKARA HABERLERİ

Mavi Melekler Büyükelçilik'te

Haşim KILIÇ
07.11.2017 - 16:00Son Güncelleme :

‘Mavi Melekler’ adlı 30 kişilik gönüllü ekiple 31 yıldır binlerce insana yardım elini uzatan Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı’nın yararına düzenlenen özel davete, İngiltere Büyükelçiliği ev sahipliği yaptı.

Haşim KILIÇ

Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı yararına İngiltere Büyükelçiliği’nde düzenlenen etkinlikte ‘Anadolu Bacıları Müzik Birliğikonser verdi. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’un eşi Maggie Moore’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in eşi Esra Şimşek de katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Maggie Moore, yaşlıları ve gençleri desteklemek için kurulan vakfın çalışmalarını öğrenmesinin kendisini çok etkilediğini belirtirek, “Sadece kendi anne, babalarımıza değil; toplumdaki tüm yaşlılarla el uzatmamız gerek. Onlar bizim bu hayattaki ilk öğretmenlerimiz, bize bu hayatta korumayı, değer vermeyi ve affetmeyi öğrettiler” dedi.

31 YILDIR AYRIM YAPMIYOR

Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural ise, “Vakfımız toplumsal sorumluluk bilinci yüksek 30 kişilik gönüllü ordusu ile yola çıktı. Bu Mavi Melekler, tam 31 senedir hiçbir ayrım yapmadan büyük, küçük, engelli, bakıma ve sevgiye muhtaç, sayısı binleri aşan insanımıza maddi ve manevi hizmet verdi ve vermeye devam ediyor. Her şeyi devletten beklemenin doğru olmadığını benimseyen bu gönüllülerimiz, çocuğu olan veya olmayan, kendisine bakamayacak duruma düşen yaşlılarımıza sahip çıktı, onlara sevgi verdi ve ihtiyaçlarını karşıladı” ifadelerini kullandı.

Mavi Melekler Büyükelçilikte

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mavi Melekler Büyükelçilik'te hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Kasım 2017 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mavi Melekler Büyükelçilik'te haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  06:52
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı