Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mavi Maymun’dan büyük başarı

  Murat Kıvanç -hurriyet.com.tr
  01.08.2012 - 18:30 | Son Güncelleme: 01.08.2012 - 10:41

  Ömer ve Nitsa Kapancıoğulları Mavi Maymun (Blue Monkey) isimli müzik grubuyla uluslararası müzik yarışmasında 2. olmayı başardı.

  Söz ve müziği kendilerine ait olan ‘60 Seconds’ isimli şarkı ile ‘Rode Rock’ müzik yarışmasına katılan İzmirli Kapancıoğulları çifti 43 ülkeden 500 şarkıyı geride bırakarak finallere kalma başarısı gösterdi.  Aralarında Guns n’ Roses’ın eski davulcusu Matt Sorum, Queens of şe Stone Age gitaristlerinden David Catching, Grammy adayı müzik mühendisi John Merchant, tanınmış prodüktör Alain Johannes gibi isimlerin de bulunduğu bir jüri tarafından ilk 10’a kalmayı başaran grup, internet üzerinden yapılan oylamada da müzikseverlerin kalbinin fethetmeyi başardı.

  Birinciliği 5 bin 834 oy alan Navicula’nın elde ettiği yarışmada Mavi Maymun, 4 bin 927 oy alarak ikincilik koltuğuna oturdu. Yarışmanın kendileri için müthiş bir tecrübe ve heyecan olduğunu söyleyen Kapancıoğulları çifti, “Gördüğümüz ilgi ve aldığımız başarı bize harika bir motivasyon sağladı. Destek olan herkese teşekkür ederiz. Müziğimize daha büyük bir motivasyonla devam ediyoruz. Destekçilerimiz bizi sosyal medyadan takip edebilir” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı