ANKARA HABERLERİ

Mavi kapı aralandı

Sedat CENİKLİ
08 Haziran 2017 - 16:35Son Güncelleme : 11 Haziran 2017 - 10:49

Mavi Kapı Derneğinin düzenlediği ‘kadına şiddet ve çocuk istismarı’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Saadet Öğretmen, “Bir kadın her şeyi değiştirebilir. Ama bizim babalara da ihtiyacımız var” dedi.

Sedat CENİKLİ

Ankara merkezli Mavi Kapı Derneği, kadına şiddet ve çocuk istismarı konularında farkındalık yaratmak amacıyla dün TOBB Üniversitesi’nde konferans düzenledi. TOBB Üniversitesi ile Yenimahalle Belediyesi’nin de desteklediği konferansa, İzmir’de bir okul müdürünün öğrencilere yönelik cinsel istismarını ortaya çıkararak, ABD’den ‘Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü’ alan öğretmen Saadet Özkan ve ilahiyatçı Şaban Ali Düzgün konuşmacı olarak katıldı. Saadet Öğretmen, İzmir’in Menderes ilçesindeki Ahmetçik İlkokulu’nda yaşanan çirkin olayı ve istismara karşı verdiği mücadeleyi anlatarak, “Şunu anladım bir kadın her şeyi değiştirebilir. Çünkü bizi erkeklerden ayıran şu; biz anaçız. Doğurduğumuzda kendi içimize işliyor, yenileniyoruz. Ama bizim babalara da ihtiyacımız var. Erkek gücüne ihtiyacımız var. Bunu tek başına çözeceğiz diye bir şey yok. Mahkeme koridorlarında erkekler geliyor bize desteğe. Toplum bilincini geliştirmemiz lazım” diye konuştu.

Mavi kapı aralandı

KADIN VE ERKEK EŞİTTİR

İlahiyatçı Şaban Ali Düzgün de ayet ve hadis-i şerif’lerden örnekler vererek, kadın ve erkek eşitliği konusuna dikkat çekti. Düzgün, “İslam hukukuna göre evlilikte sorun çözme yetkisi hakimdedir, yargıçtadır. Dolayısıyla kadın ve erkek eşittir” dedi. Konferansa, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı.

Mavi kapı aralandı

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mavi kapı aralandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Haziran 2017 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mavi kapı aralandı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı