Mavi Jeans'e ortak geldi

Hürriyet Haber
20 Ekim 2008 - 14:38Son Güncelleme : 20 Ekim 2008 - 18:03

Türkiye'de denim sektörünün en büyük firmalarından olan Mavi Jeans'e ortak geldi.

Mavi Jeans’in, Türkiye’nin ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi Turkven’le gerçekleştirdiği ortaklık görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Anlaşmaya göre Turkven, Mavi’nin global hisselerinin yüzde 35’ine karşılık gelen oranda hissesine ortak oldu.

Mavi Jeans’in CEO’su Ersin Akarlılar, Turkven ile yapılan ortaklığın ardından, büyüme hedefleriyle ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Markamızı Mavi Jeans’ten Mavi’ye taşıyacağız. Hedefimiz, kurumsallaşmak, perakende alanında büyümek, güçlenmek ve dünyada daha fazla söz sahibi olmak. Bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişmek. Öncelikle ürün gamımızı zenginleştirerek, blue jeans alanındaki liderliğimizi yeni ürün gruplarına taşımayı ve mağazalarımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Projenin ilk uygulamaları olan Palladium Alışveriş Merkezi ve Ankara Kızılay’daki 600 m²’lik mağazalar, Mavi’nin büyüyen dünyasını ve Akdenizli kimliğini müşterilerimize yansıtacak. Mavi ekibi, ortaklık sonrasında da başarılı çalışmalarına devam edecek.” dedi.

2007 yılında 195 milyon YTL ciro yapan Mavi Jeans, önümüzdeki dönemde mağaza sayısını 190’dan 250’ye çıkartmayı ve beş yıl içinde 400 milyon YTL ciroya sahip bir şirket haline gelmeyi planlıyor.

Turkven Migros'un da ortağı

Türkiye’nin ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi olan Turkven, 2000 yılında kuruldu. Türkiye ve çevre ülkelerde 700 milyon US dolarlık fon yöneten Turkven’in ortaklık yaptığı şirketler arasında; Migros, Tekin Acar, UNO, Intercity, Pronet, Roma Plastik ve Provus Bilişim Hizmetleri de yer alıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı