« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maurice Greene Usain Bolt'u eleştirdi

2 Olimpiyat şampiyonluğu bulunan Greene, Usain Bolt’un daha hızlı koşmasının önündeki tek engelin az çalışmak olduğunu söyledi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Kariyerinde 2 Olimpiyat şampiyonluğu bulunan Maurice Greene, dünyanın en hızlı adamı olarak bilinen Usain Bolt’u antrenmanlarına fazla odaklanmadığı gerekçesiyle eleştirdi. 6 Olimpiyat şampiyonluğu olan ve 9.58’le 100 metre dünya rekorunun sahibi olan Jamaikalı sprinter için Sport Bild Plus’a konuşan Greene “Usain istediği kadar mı iyi yoksa en iyi durumunda mı çekincelerim var. Bolt kesinlikle antrenmanlarına tam olarak odaklanmalı. Şu an çalışmalarına çok da yüklenmiyor. Bu da daha hızlı olmasının önündeki en büyük engel” dedi.


YILDIZ MI YOK!
Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun da yanlış bir pazarlama stratejisi uyguladığını söyleyen Maurice Greene, “Aslında elimizde birçok yıldız var. Ama IAAF onları tanınır hale getirip reklamlarını yapmıyor. Bu spor için iyi değil. İnsanlar, artık sporumuzda daha fazla yıldız olmadığını düşünmeye başlıyorlar. Mesela 100 metre engellide hem kadınlar hem de erkekler yarışları inanılmaz geçiyor. Ama bu iki branşın üstüne gidilmiyor” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz