DİYARBAKIR HABERLERİ

MAÜ rektörlük seçimleri

AA / Halil İbrahim Sincar
20.02.2015 - 15:18Son Güncelleme :

- Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Erkol, rektörlük adaylığını açıkladı

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Halil İbrahim Sincar

MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), Rektör Yardımcısı Ahmet Erkol, rektörlük adaylığını açıkladı

Bazı öğretim görevlileri tarafından kurulan Bağımsız Üniversite Platformu’nun bir oteldeki tanıtım toplantısında konuşan Erkol, 26 Şubat’ta yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olduğunu belirtti.

Erkol, Mardin Artuklu Üniversitesi'nin kuruluşundan beri, tekçi otoriter anlayışlar yerine ülkenin bütün renkleri ve dilleriyle kucaklamayı amaçlayan çoğulcu bir üniversite anlayışına hayat verdiğini söyledi.

Öğretim görevlilerinden oluşan Bağımsız Üniversite Platformu olarak MAÜ'nün layık olduğu yere taşımak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak çalışacaklarını belirten Erkol, şöyle dedi:

"Bu gelişmeleri akamete uğratma isteyen yaklaşımlar her zaman olabilir. Dolayısıyla bu vizyonu Demokratik Yeni Türkiye'nin bir üniversite modeli olarak gören başta bu üniversitenin kurucusu olan Hükümet olmak üzere, bu vizyonu önemseyen tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve en önemlisi Mardin halkının, kuruluş aşamasında olan bu model üniversitenin bir dünya üniversitesine dönüşmesi için sahiplenmesi ve her türlü desteği sunması gerektiğine inanıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden MAÜ rektörlük seçimleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MAÜ rektörlük seçimleri haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı