« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Matthaeuss'un rekor günü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Matthaeuss Alman Milli Takımı'nın bugün Hollanda ile yapacağı milli maçta 144. kez milli formayı giyerek ‘‘Dünya'da en fazla milli olan futbolcu’’ unvanını eline geçirecek...

ALMAN futbolunun ünlü ismi Lothar Matthaeus bugün Hollanda ile yapılacak milli maçta yeni bir rekora imza atacak. Amerika'nın New York takımına transferi ile gündemden düşmeyen Lothar Matthaeuss bugün Amsterdam'da Hollanda ile oynanacak maçta 144. kez Alman Milli Takım formasını giyerek ‘‘Dünya'da en çok milli olan futbolcu’’ unvanını elde edecek. İlk kez 1980 yılında milli takıma çağrılan ve ilk milli maçını 14 Haziran 1980 tarihinde Hollanda'ya karşı oynayan 38 yaşındaki Matthaeus, adını böylece Dünya futbol tarihine altın harflerle yazdırmış olacak.

Bu arada Matthaeuss'u Alman Milli Takımı'na çağıran dönemin teknik direktörü Jupp Derwall, Matthaeuss'a 2002 yılında yapılacak Dünya Futbol Şampiyonası'da kadar futbolu bırakmama tavsiyesinde bulundu. 2002 yılında Japonya ve Kore'de yapılacak Dünya Futbol Şampişonası'nda Alman Milli Takımı'nın Lothar Matthaeuss'a ihtiyacı olduğunu vurgulayan Derwall, başarı futbolcunun tecrübesi ile takımı sırtlayacak yapıda olduğunu savundu.

EN ÇOK MİLLİ OLANLAR


Bunları da Beğenebilirsiniz
MatthaeusAlman143
Ravelliİsveç143
AbdullahS.Aarabistan140
HassanMısır140
SuarezMeksika136
BalboaABD128
Zubizarretaİspanya126
Shiltonİngiltere125
LharaJapon123
JonesABD122