ANTALYA HABERLERİ

Matso Ekonomik Sorunlar Raporu

IHA
14.09.2015 - 15:59Son Güncelleme :

MATSO BAŞKANI AHMET BOZTAŞ HAZIRLANAN RAPORU İLGİLİ MERCİLERE İLETECEKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) üyelerinin yaşadığı ekonomik sorunları raporlaştırmak amacıyla her sektördeki üyeleriyle gerçekleştirilen çalışmaların ardından sorun tespitleri ve çözümleri toplantısı düzenlendi.
MATSO Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim kurulu üyeleri ve OMC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Güney katıldı. Toplantıda yapılan çalışmalar ve anketler ile ilgili bilgiler verilirken hazırlanan rapora son şeklinin verilmesi amacıyla üyelerin görüş ve düşünceleri alındı.
ÇALIŞMALARA HER SEKTÖR İÇİN ÜYE TEMSİLCİSİ ATANARAK BAŞLANDI Çalışmalara ilk olarak iki ay önce MATSO Yönetimi tarafından her sektöre yönelik bir personel üye temsilcisi olarak atanarak başlanmıştı. Üye temsilcisi personel her sektördeki Oda üyelerini telefonla tek tek arayıp talep ve sorunlarını not aldı. Çalışmada sorun tespitinin yanı sıra Oda ile üyeler arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve eksiklerin giderilmesi de amaçlanıyor. Çalışmaların ikinci ayağında ise OMC Türkiye Danışmanlık firması ile anlaşan MATSO, Üyelerinin sorunlarını yerinde inceleyerek tespit edilmesi amacıyla anket ve birebir görüşerek saha çalışması yapıldı. Side yarım adasında başlatılan çalışmalar turizm merkezleri başta olmak üzere ilçe genelinde bulunan çeşitli sektörlerdeki Oda üyeleri ziyaret edilerek sorunları dinlendi ve anketler yapıldı.
TURİSTLERLE ANKETLER YAPILDI
Üyelerle yapılan çalışmaların ardından turizm merkezlerinde turistlerle görüşülerek beklentileri konusunda öneriler alınarak anketler yapıldı. MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, üyelerinin sorunlarını tespit etmek ve sorunların çözümleri için bilimsel bir rapor hazırlatmak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Çalışmalara personelden her gruba birer üye temsilcisi atayıp başladıklarını ifade eden Boztaş, “üye temsilcisi olarak atadığımız personelimiz üyelerimizi telefonla arayıp sorun ve taleplerini tek tek not aldı. Aramaların tamamlanmasının ardından turizmdeki yaşanan düşüş nedeniyle esnaflarımızın sıkıntıda olduğunu tespit ettik. İlçe merkezi ve turizm bölgelerimizdeki değişik sektördeki üyelerimiz ile gerçekleştirilen çalışmanın ardından turizm bölgesinde turistler ile anketler yapıldı. Yapılan çalışmalarda turizme dayalı iş yapan KOBİ diye tabir ettiğimiz küçük ve orta esnaflarımız ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bunlar ekonomik sıkıntıların yanı sıra personel, eğitim gibi birçok sıkıntı bulunuyor” diye konuştu.
Yapılan çalışmaların değerlendirilerek son şeklinin verilmesi amacıyla son toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirten Boztaş, “bugünde siz değerli üyelerimiz ile yapılan çalışmaların değerlendirmesi ve çalışmaya ilave olarak ekleyebileceğimiz konuları ele almak amacıyla bir araya geldik. Yaptığımız çalışmaları bu gün sizlerle paylaşacağız. Ardından sizlerin bu arada eklemek istediği konuları da alarak çalışmamız rapor haline getirilecek. Bu raporu çözülmesi için ilgili mercilere ileteceğiz” dedi.
Turizmdeki düşüşler nedeniyle esnafların işlerinde düşüşler yaşandığına dikkat çeken Boztaş, Üyelerimizin 2015 yılında yaşadığı sorunları gelecek yıllarda yaşamasını istemediklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Matso Ekonomik Sorunlar Raporu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Matso Ekonomik Sorunlar Raporu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:32
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı