« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Matin Diyadin: Sergen ekstra bir oyuncu

TFF 1. Lig takımlarından Eskişehirspor'un teknik direktörü Metin Diyadin, maçta her an her şeyi değiştirebilecek yeteneğe sahip Sergen Yalçın'ın ekstra bir oyuncu olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Metin Diyadin, düzenlediği basın toplantısında, 28 Ekim'de sahalarında Diyarbakırspor ile karşılaşacaklarını anımsattı.
“Terör olayları yüzünden taraftarların maçta farklı tepkilere neden olmaması gerektiğini” anlatan Diyadin, şöyle konuştu:
“Sahada mücadele eden rakip futbolcular da bu memleketin futbolcuları. Gündemdeki olaylar onlarla bağdaşmamalı, tepki gösterilmemeli. İki kez uyarı ve caza aldık. Bundan sonra meydana gelecek olaylarda saha kapanabilir. İç saha avantajını kaybetme lüksümüz yok. Daha önce iki maçta sahaya giren taraftarlar odu. Biliyorum kötü niyetleri yok. Fakat bu davranışa tüm taraftarlar bile tepki gösterdi. Bu yüzden bundan sonra bu tür olaylara engel olunmalı. Tüm camia takıma büyük destek veriyor, sahipleniyor. Bundan sonrada centilmence takımlarına desek vereceklerinden eminiz.”

"SERGEN EKSTRA OYUNCU"

Diyadin, Sergen Yalçın'ın performansıyla ilgili soruya karşılık, Sergen'in oyun yapısını çok iyi bildiğini söyledi.

Yıllarca karşılıklı, bir dönem de aynı takımda forma giydikleri Sergen Yalçın'ı çok iyi tanıdığını anlatan Diyadin, şunları belirtti:
“Teknik adam olarak oyuncudan programa uymasını ve antrenman yapmasını beklerim. Sergen gibi bir oyuncu antrenman yaptığı sürece, yeteneklerinden yararlanmamak gibi bir lüksüm olamaz. Sergen kendi gücü oranında antrenman yapan biri. Maçta her an her şeyi değiştirebilecek yeteneğe sahip Sergen, ekstra bir oyuncu. Teknik adam olarak hazır olduğunu gördüğüm zaman görev veririm. Son üç maçtır da forma giyiyor. Antrenman yaptığı sürece her geçen gün daha iyi olacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler