Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Matematik sınavında tavan çöktü: 4 yaralı

  AA
  29.12.2014 - 13:59 | Son Güncelleme: 29.12.2014 - 14:18

  Erzincan Nevzat Ayaz Fen Lisesinde bir sınıfın tavan sıvasının düşmesi sonucu 4 öğrenci hafif yaralandı.

  Alınan bilgiye göre, Nevzat Ayaz Fen Lisesi 10-C sınıfında gerçekleştirilen matematik sınavı esnasında, arka sıralardaki öğrencilerin üzerine tavan sıvası düştü.

  Hafif yaralanan öğrenciler Rüveyda Aslan (17), Hurşit Tutar (16), Elif Feyza Sert (16) ve Beyza Nur Yılmaz (14), Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

  Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, sınıfın tavanından saat 09.10 sularında sıva düştüğünü belirterek, bu sırada öğrencilerin kısa süreli panik yaşadığını söyledi.

  Kimi öğrencilerin deprem olduğunu zannettiğini belirten Gün, "4 öğrencimizi hastaneye getirdik. Öğrencilerimizde herhangi bir kırık çıkık, hayati tehlike arz edecek bir durum yok" dedi.

  Okulda inceleme yaptığını ifade eden Gün, "Üst katlarda veya herhangi bir yerde ıslak zemin olup, bir sıkıntı olabilir mi diye düşündük, öyle bir durum da yok. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elemanları gönderecek" diye konuştu.

  Sıvanın düşme nedeninin araştırıldığını dile getiren Gün, "Konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Tesellimiz, öğrencilerimizde çok sıkıntı verici bir durumun olmamasıdır" ifadesini kullandı.

  Gün, okulda eğitimin devam ettiğini, sınıftaki öğrencilerle görüştüğünü, tavanda önceden kabarma veya çatlama olmadığını söylediklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı