MERSİN HABERLERİ

Matematik şampiyonlarına ödül

DHA
09.06.2018 - 14:28Son Güncelleme :
DHA

UĞUR Okulları Mersin Kampusu tarafından düzenlenen Mersin İl Geneli 8. Sınıflar Arası Matematik Yarışmasında dereceye giren okulların ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, matematik dersini çok önemsediklerini belirterek, “Matematik, bilimin ve doğanın dilidir" dedi.

Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından olan Uğur Eğitim Kurumları, 50 yılını kutlarken, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile de topluma hizmet etmeye devam ediyor. Uğur Okulları Mersin Kampusu tarafından düzenlenen Matematik Paneli ve Ödülleri programı Mersin eğitim camiasından büyük ilgi gördü. Matematik eğitiminde yeni yaklaşımların tartışıldığı Matematik Paneli ve ödül törenine, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Uğur Okulları Mersin Kampüsünde düzenlenen panelde, matematik eğitiminde yeni yaklaşımlar tartışıldı. Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek'in moderatörlüğündeki panele konuşmacı olarak M.Ü. Matematik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hanlar Reşidoğlu, Uğur Okulları Genel Müdür Yard. Adil Kurt, Bahçeşehir Üniversitesi BauSTEM Direktörü Doc. Dr. M. Sencer Çorlu ve M.Ü. Matematik ve Fen Bilimleri Eğit. Böl. Öğrt. Üyesi Dr. Meriç Özgeldi katıldı. Panelin sonunda panelistlere ve protokol üyelerine plaket takdim edildi.

Panelin ardından Uğur Okulları Mersin Kampusu tarafından düzenlenen Matematik yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Bu yıl ilk kez düzenlenen 8. Sınıflar Arası Matematik Yarışmasında birinciliği Namık Kemal Ortaokulu kazanırken, Gazipaşa Ortaokulu ikinci, Fevzi Çakmak Ortaokulu ise üçüncülük kupasını almaya hak kazandı. Yarışmada başarılı olan okulların müdürleri ve öğrencilerine kupa ve madalyaları törene katılanlar tarafından verildi. Törene başarılı olan okullarda eğitim gören öğrencilerin velileri de katıldı.

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, Türkiye'nin dört bir yanında 130 eğitim kurumu, 75 bin öğrenci ve 5 bin öğretmenle eğitim hizmeti verdiklerini belirtirken, sınavlara hazırlığı en iyi yapan kurum olduklarını söyledi. Genel Müdür Kulaberoğlu, “Sınavlara hazırlığı en iyi yapan kurum olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz. Bunu okullarımızın fiziksel altyapısı, akademik kadrosu, yayınlarımız ve 50 yıllık tecrübemizle yapıyoruz. Sınavlara hazırlık çok önemli ama en önemli meziyetlerimizden birisi de iyi insanlar yetiştirmek. Uğur Okullarında yetişecek öğrenciler öncelikle Türkçe'yi çok iyi kullanacak. Okuduğunu anlayacak ve iyi bir şekilde ifade edecek. Türkçeyi iyi öğrenen bireyler tüm derslerde başarılı olur. İkincisi bilimin dilini, matematiği çok iyi öğrenecekler. Matematik, bilimin ve doğanın dilidir. Bizim için tüm dersler önemlidir ama bilimin ışığını sağlayan matematik bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Şimdi eğitim hayatına başlayan bir öğrenci 15-20 yıl sonra iş hayatına başlayacak. İş hayatında sınırlar kalkıyor. Başarılı olmak için de İngilizceyi çok iyi bilmek gerekiyor. Bunların yanında kültür, sanat ve sosyal aktivitelerde de başarılı bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mersin haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mersin haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Matematik şampiyonlarına ödül haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

MERSİN(İÇEL) NAMAZ VAKİTLERİ

28 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı