Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Matematik canavarından tam not

  Şenol AYDIN/GEBZE Kocaeli / DHA
  26 Temmuz 2007 - 16:13Son Güncelleme : 26 Temmuz 2007 - 16:13

  Gebze'deki Özel Çırağan ilköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Süheyl Kerem Akınlı, Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı'nda birinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

  Daha önce girdiği sınavlarda da başarılı olan Süyehl Kerem'i arkadaşları ‘Matematik canavarı' olarak tanımlıyor.
  Ticaretle uğraşan Akınlı ailesinin 3 çocuğunun en küçüğü olan Süheyl Kerem Akınlı'nın öğretmenleri ve ailesi sonuçların açıklanması ile büyük sevinç yaşıyor. Sınavda 500 tam puan almayı başaran Sühely Kerem Akınlı'nın matematik dalında da üç tane daha Türkiye şampiyonluğu bulunduğu belirtildi.

  Son girdiği sınavda 25 matematik sorusunun tamamını yanlışsız yanıtlayan Süheyl Kerem Akınlı, başarısını dersi çok iyi dinlemeye ve bol tekrar yapmaya bağladı. Matematiği çok sevdiği ve soruları yanıtlamak için bir tutku olduğunu belirten Akınlı, “Matematik benim için çocuk oyuncağı. Soruları çözmek bana oyun oynamak gibi geliyor” dedi.

  Başarılı öğrencinin eğitim gördüğü okulun Müdür Başyardımcısı Asım Bölükbaşı, Kerem Akınlı'dan böyle bir başarı beklediklerini söyledi. 2 yıldır öğrencinin kendi okullarında eğitim gördüğünü aktaran Bölükbaşı, “Çok başarılı bir öğrencimiz. Okulumuzun Matematik Olimpiyat Grubu'nda bulunuyor. İzmir ve Kocaeli'nde düzenlenen Matematik olimpiyatlarında da Türkiye birincilikleri bulunuyor“ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı