« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Massa: Özel bir deneyim

Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sini birinci tamamlayan Ferrari pilotu Felipe Massa, sonucun kendisi için muhteşem olduğunu belirterek, "Yanımdaki iki yarışmacı daha önce birincilik almıştı. Benim için ilk oluyor. Özel bir deneyim." dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Felipe Massa, yarış sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Geriye baktığımda yaptığım her şey ve aldığım derece beni mutlu ediyor. Kazandığım için mutluyum. Büyük duygular yaşıyorum. Dün olduğu gibi bugün de sevinçliyim" dedi.

Yarışta çok iyi başlangıç yaptığını kaydeden Brezilyalı pilot, "İlk tur da benim için iyi geçti. Aracın performansı da iyiydi. Güvenlik aracının pistten çıkmasının ardından iyi bir şekilde devam etmeyi başardım. Araca çok yüklenmedim. Lastikler de yarışın her bölümünde iyi tepki verdi. Mümkün olduğunca arayı korumaya çalıştım. Agresif yarışmamaya gayret ettim. Birinci olmak da rüyanın gerçekleşmesi gibi. Yanımdaki iki yarışmacı daha önce birincilik almıştı. Benim için ilk oluyor. Özel bir deneyim." diye konuştu.

Ferrari pilotu olmanın ve kazanmanın rüya gibi olduğunu ifade eden Massa, "Takım içinde herkes çok mutlu. Burada iyi bir iş çıkardık. İlk zaferimi kazanmak harika bir duygu" diyerek sözlerini tamamladı.

ALONSO: "MUTLUYUM"

Şampiyonada pilotlar sıralamasında birinci olan ve Türkiye'deki yarışı da ikinci sırada tamamlayan Renault'un pilotu Fernando Alonso ise aldığı dereceden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Alonso, güvenlik aracının pistte olduğu bölümde şanslı olduklarını vurgulayarak, "Schumacher ile arayı açma konusunda biraz şansım oldu. Bu şekilde 3-4 saniye fark yapabildim. 50 tur boyunca birbirimize yakın gittik. Onun önünde yarışı bitirdim. Mutlu olduğumu söyleyebilirim, ama o kadar da mutlu değilim. Yarışı genel anlamda kazanamadık" diye konuştu.

Michael Schumacher ile girdiği mücadele konusundaki soruyu da yanıtlayan Alonso, "Kendime güvenim vardı. Mesafeyi dengede tutmak için çalıştım. Schumacher'in atak yapmasıyla ben de manevra yaptım ve geçmesini önledim. Yarış sonuna doğru aradaki fark çok azaldı, ama ikinci olmama yetti" dedi.

SCHUMACHER: "GÜZEL MÜCADELE OLDU"

Yarışta üçüncülüğü elde eden Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher ise, takım arkadaşı Massa'yı da birinciliğinden dolayı kutlayarak, "Massa iyi yarış çıkardı. Büyük bir fark yakaladı. Güvenlik aracının gelmesi bizim için şansızlık oldu. Bizim takımımızda iyi olan pilotlardan biri şansız olursa, öbürü telafi edebiliyor. Alonso sonlara doğru 8. virajda avantaj sağladı. Bu bölümde arzu ettiğim hıza ulaşamadım. 8. virajın zorlaması nedeniyle zaman kaybettim. Ancak yapabileceğim buydu. Son turda yaptığım atak yeterli olmadı." şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler