« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Massa ne yapması gerektiğini biliyor

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, Felipe Massa'nın gelecek yıl takımda kalma umutlarını canlı tutabilmek için ne yapması gerektiğini bildiğini söyledi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Massa'nın, 2010 Almanya Grand Prix'den bu yana podyuma çıkamamasına rağmen, İtalyan ekibindeki sekizinci sezonunda yarışma şansının hala devam ettiği yorumları yapılıyor. Brezilyalı pilotu, klasmanda Fernando Alonso'nun 139 puan gerisinde bulunuyor.

Domenicali yaptığı açıklamada, Massa'nın performansını yükseltmek için kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, "Felipe ne yapması gerektiğini biliyor" dedi.

Ferrari takım patronu, "Elinden geldiğince performansını azamiye çıkarması gerekiyor, çünkü kokpitte onun yeteneklerine ihtiyacımız var. Markalar şampiyonasında ilk sırada yer alabilmek için puan almamız gerekiyor, diğer pilotlardan puan çalmamız gerekiyor" diye konuştu.

"Bir pilot olarak, Ferrari takımının bir üyesi olarak önünde çok önemli yarışlar olduğunu biliyor" diyen Domenicali, aracı daha hızlı hale getirmelerinin Massa'ya yardımcı olacağını da söyledi.

Domenicali ayrıca, 2013'e yönelik sürücü kadrosu konusunda karar vermek için baskı altında olmadıklarını ve bu konuda acele etmeyeceklerini kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz