« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Massa hayata sarıldı

Macaristan Grand Prix’sinin sıralama turlarında ağır yaralanan Brezilyalı pilotun uykudan kaldırıldığı, el ve kollarını oynatmaya başladığı açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

An be an Massa'nın kaza geçirdiği pozisyon / Galeri

Massa'nın talihsiz kazası / Galeri

FORMULA 1’de sezonun 10. yarışı olan Macaristan Grand Prix’sinin sıralama turunda Brawn GP pilotu Rubens Barichello’nun aracından fırlayan yayın başına çarpması sonucu ağır yaralanan Ferrari pilotu Felipe Massa hayata sarıldı.

Kazanın ardından kaldırıldığı hastanede Massa’yı ameliyat eden Dr. Peter Bazso, F-1 pilotunun ameliyattan sonra 3 kez uyandığını ve ailesiyle temas kurduğunu söyledi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Honved (Askeri) Hastane’de tedavisi devam eden Brezilyalı pilotun durumu ile ilgili bir açıklama yapan Macaristan Savunma Bakanlığı Sözcüsü İstvan Bocskai, Massa’nın durumunda iyileşme olduğunu, yavaş, yavaş uykudan kaldırıldığını, el ve kollarını oynatmaya başladığını söyledi.

10 yıl önce ölürdü

Bocskai, Massa’nın tamamen iyileşmesinin çok zaman alabileceğini, şimdiye dek yapılan testlerde tehlike arz edecek bir olaya rastlanmadığını açıkladı.
Formula-1 yarışlarının eski Dünya şampiyonu Niki Lauda ise, “Massa bu kazayı 10 yıl önce yapsaydı, hayatını kaybetmişti. Hayatını modern tıbba ve kaskına borçlu.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz