MALATYA HABERLERİ

Maski, Özal’ın Adının Yaşadığı Mahallede Çalışma Başlattı

IHA
12.10.2015 - 14:02Son Güncelleme :

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ DR. ÖZGÜR ÖZDEMİR, ÖZAL MAHALLESİ'NDE YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ.

IHA

Malatya genelinde su ve kanalizasyon çalışmalarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın adının yaşadığı Özal Mahallesi’nde alt yapı çalışmalarına hız verdi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Özal Mahallesi’nde 19 bin metrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışmasının yanı sıra atıksu arıtma tesisi inşasına başladı. Büyük oranda tamamlanan atıksu arıtma tesisi önümüzdeki aylarda faaliyete geçirilecek. MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, çalışmaları yerinde inceleyerek, Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı olan hemşehrimiz Turgut Özal’ın aziz hatırasının uzun yıllar yaşaması amacıyla Özal Mahallesi’nde hummalı bir çalışma başlattıklarını ifade etti. Su ve kanalizasyon ile ilgili Malatya genelinde aralıksız çalışmaların devam ettiğini kaydeden Dr. Özgür Özdemir, “Kanalizasyon sistemleri ile ilgili yaptığımız çalışmalardan birisi Özal Mahallemizde oldu. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ismini taşıyan mahallemizde hem kanalizasyon hem de atıksu arıtma tesisi çalışmamız devam ediyor. Sayın muhtarımızla defalarca görüştük. Yıl içerisinde eksik kalan projeyi tamamladıktan sonra ihalemizi yaptık. Temmuz ayı itibariyle çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 2.500.000 maliyetli bir iş. 19 bin metre hat yapacağız. 4 bin 200 metrelik kısmını şu için yapmış bulunuyoruz. Önümüzdeki sene içinde ise eski içme suyu şebekesini de tekrar gözden geçirip onu da tamamladıktan sonra Özal Mahallemize çok güzel bir hizmet yapmış olacağız. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. İlçe merkezlerimiz dahil olmak üzere Malatya’nın genelinde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yağmur, kar ve çamur demeden çalışan tüm personellerimize, daire başkan vekilime, teknik personellerimize ve tüm işçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” diye konuştu.
Özal Mahalle Muhtarı Bayram Şekeroğlu ise, “Mahallemize yapılan alt yapı çalışmalarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e ve emeği geçen herkese mahallelim adına teşekkür ederim. Ne istekte bulunduk ise hepsini yerine getirdiler. Bütün sıkıntılarımızı giderdiler” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Maski, Özal’ın Adının Yaşadığı Mahallede Çalışma Başlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maski, Özal’ın Adının Yaşadığı Mahallede Çalışma Başlattı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı