MALATYA HABERLERİ

MASKİ laboratuvarına yetki belgesi

DHA
09.04.2018 - 14:10Son Güncelleme :
DHA

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Çevre Laboratuvarı'nda uygulamak üzere Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analizi yetki belgesini aldı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, kentin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını güçlendirerek modern bir altyapı inşa ediyor. Kaptaj'dan gelen suyu aynı kaliteyle vatandaşların musluklarına ulaştırıyor. MASKİ, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük laboratuvarında içmesuyu analizlerinin yanı sıra tarımsal amaçlı sulama analizlerine de önem veriyor.  Çevre Laboratuvarı'nın gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir, "Laboratuvarımızın akredite olması için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Gerçekleştirildiğimiz çalışmalar sonucunda; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nden, tarımsal amaçlı toprak, bitki ve sulama suyu yetki belgesini aldık. Aldığımız yetki belgesiyle; bitki analizleri, toprakta temel analizler, sulama suyu analizi ve detaylı toprak analizleri yapabileceğiz. Vatandaşlarımıza ulaştırdığımız içmesuyunun kalitesini düzenli kontrol ederken, çiftçimize de bu yetki belgemizle hizmet sunacağız. Tarımsal sulama için kullanılacak suların analizleri, ayrıca detaylı olarak toprak analizleri yapılacak. Altyapı çalışmalarımızın yanı sıra suyun vatandaşlarımızın kullanımına doğru bir şekilde ulaşması içinde çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde MASKİ laboratuvarına yetki belgesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı