MANİSA HABERLERİ

Maski’de İSG Uygulamaları Devam Ediyor

IHA
10 Eylül 2015 - 16:30Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 16:31

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DESTEK HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ BÜNYESİNDE KULLANILMAK ÜZERE ARAÇ SATIN ALINDI. HİZMETE BAŞLAYAN ARAÇTA İNCELEMELERDE BULUNAN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONUSUNDA TOPLUMA ÖRNEK OLACAK ÇALIŞMALARA İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİNİ DİLE GETİRDİ.

IHA

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi bünyesinde kullanılmak üzere araç satın alındı. Hizmete başlayan araçta incelemelerde bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün iş sağlığı ve güvenliği konusunda topluma örnek olacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğini dile getirdi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği(İSG) Birimi bünyesinde kullanılmak üzere satın alınan araçta incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen ile MASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Parlak eşlik etti. Başkan Ergün incelemesi esnasında Genel Müdür Yakup Koç ve Daire Başkanı Mustafa Parlak’tan MASKİ bünyesinde yürütülen iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile araç hakkında bilgiler aldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Biriminin kamu kurumlarında 2016 yılı itibariyle yasal zorunluluk olduğunu dile getiren MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “MASKİ olarak İSG birimimizi geçtiğimiz Nisan ayında kurarak faaliyetlerine başlattık. Bu kapsamda ilk olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturduk. Bu kapsamda her ay düzenli toplantılar yaparak muhtemel riskleri değerlendirerek gerekli tedbirlerin alınması noktasında çalışmalar yapıyoruz” dedi.
YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI ANLATTI
İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantıları sonucunda uygulaması gerçekleştirilen konulardan bahseden Genel Müdür Koç, “Kanal ve kazı işlerinde çalışan personelimizi muhtemel bulaşıcı hastalık risklerinden korumak için Hepatit-B ile Tetanoz aşıları Şehzadeler Toplum Sağlığı Merkezi ile koordine edilerek birinci tur aşıları gerçekleştirildi. İkinci tur aşıları ise halen devam etmekte. Bunun yanı sıra ilçelerde dahil olmak üzere eksik olan kişisel koruyucu donanımlar ile ikaz ve uyarı levhalarından eksik olanları tespit ederek 80 bin TL’lik iş sağlığı ve güvenliği malzemesinin alımını gerçekleştirerek ilçelere dağıtımını yaptık. İş Sağlığı ve Güvenliği noktasında bundan sonraki süreçte de gerekli çalışmaları aralıksız olarak sürdüreceğiz” diye konuştu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün iş sağlığı ve güvenliği konusunda topluma örnek olacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu doğrultudaki çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Maski’de İSG Uygulamaları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maski’de İSG Uygulamaları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı