Ege Haberleri

EGE

  Maskeliler oyunu SKSF'de sahnelendi

  İZMİR, (DHA)
  18.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara Ekin Tiyatrosu'nun önümüzdeki sezon sahneleyeceği Maskeliler (İntifada) oyununun özel gösterimi Soyer Kültür Sanat Fabrikası'nda (SKSF) gerçekleştirildi.


  Savaşın kötü yüzünü gösteren ve Filistin sorununa dikkat çeken oyun ayakta alkışlandı.
  SKSF'nin katkılarıyla Görsel Sanatlar Salonu'nda yapılan gösterim yılın en sıcak günleri olmasına karşın ilgi gördü. Ankara Ekin Tiyatrosu'nun önümüzdeki sezon sahneleyeceği, yönetmenliğini ve ışık tasarımını, sanatseverlerin yakından tanıdığı Gürol Tonbul'un yaptığı Maskeliler (İntifada) Oyununun Yapımcılığını Faruk Güvenç'in üstleniyor. Özel dekoru ve kostümleriyle ilgi çeken oyunda, savaş ortamında kişilerin kendileri ve birbirleriyle hesaplaşmaları büyük bir dikkatle izlendi. Seyircinin nefes almadan izlediği oyun bittiğinde oyuncular ve oyunu hazırlayanlar dakikalarca alkışlandı.
  Oyunun beğenilmesinin kendilerini umutlandırdığını belirten Gürol Tonbul “Önemli olan mantığın gücünün ya da gücün mantığını ortaya koymaktı. Oyunda, gergin bir atmosferde sınırları çizilmiş, can derdine düşmüş üç insan buluruz karşımızda. Üç kardeşin, kendi haklı dünyalarında özgürlük ve bağımsızlıkları için kararlılık ve öfkelerinden başka hiçbir şeyleri yoktur. Ve bu labirentte üçünün de istemeden bulaştığı bir pislik mutlaka vardır ve bu dünyada onurlu, özgürlükçü, antiemperyalist bir barışı savunmak için sanata ve sanatla pekişen mantığın gücüne her zamankinden fazla ihtiyacımız vardır” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı